Rallye Večerní Prahou 2010

Volný čas, Sport, Pro děti

Nevíte co dělat první listopadovou sobotu? Přijdte se podívat na tradiční amatérský závod s bohatým doprovodným programem věnovaným bezpečnosti silničního provozu.

Rallye večerní Prahou podpoří bezpečnou jízdu Tradiční amatérský závod Rallye večerní Prahou, jehož se letos koná již 47. ročník. Start i cíl závodu je letos umístěn na pražský Strahov do blízkosti autosalonu NH Car, kde je pro stovku závodních posádek připravena také jízda zručnosti a zvláštní zkouška a samozřejmě zde proběhne i oficiální zahájení závodu. Závod ale letos přinese i několik novinek, a to účast několika vozů s alternativním pohonem nebo např. novou definici kategorie ZTP, která je vypsána pro závodníky se speciálně upraveným vozem pro jejich tělesné a zdravotní postižení. Velký důraz v průběhu závodu je kladen na dodržování bezpečnosti a pravidel silničního provozu a v tomto duchu bude probíhat i doprovodný program celého dne. Návštěvníci uvidí ukázku zásahu hasičů a policistů při dopravní nehodě, zásady poskytování první pomoci, mohou si vyzkoušet otočný simulátor nehody a budou si moci ověřit své znalosti dopravních předpisů a značek. Celý den bude pro nejmladší návštěvníky otevřeno dětské dopravní hřiště, kde si mohou zkusit dopravní provoz „nanečisto“.
V průběhu odpoledne si bude možné prohlédnout a vyzkoušet elektromobily. A v neposlední řadě bude pro milovníky rallye sportu připravena také ukázka opravdového závodního speciálu a autogramiáda závodní posádky.

Účinkují

IZS, POLICE, detské dopravní hřiště.

Termíny