Taoistický kurz "Základy Tao technik"

Volný čas, Sport

Základní kurz obsahuje: 4 víkendy

5. - 7.11. 2010
3. - 5.12. 2010
7. - 9.01. 2011
4. - 6.02. 2011
Pá: 19.30-21.00 hod., So: 10-17 hod., Ne: 10-16 hod.,

Ke kurzu:

  • Systém taoistických technik pracuje sneustálým proudem životní energie, propojuje mysl a emoce, tělo a ducha. Je to proces, který nám otevírá cestu k naší fyzické síle a zdraví, kemocionální rovnováze, ke svobodě mysli, knaší intuici a transcendentnímu aspektu naší bytosti.
  • Základní taoistické praktiky jsou účinnými nástroji pro rozvinutí, naplnění a obohacení každodenního života. Vprůběhu meditace a cvičení objevíte váš vnitřní energetický potenciál, poznáte cesty, jak znovu uvést vlastní život do souladu svaší individuální podstatou, nastolit vnitřní harmonii a klid.
  • Důležitým aspektem taoistické metodologie na tomto kurzu je výuka a procvičování jednání s okolním světem. Naučíte se přijímat energie zvnějších zdrojů a uchovávat je vevlastním těle. Plynulé proudění energie vtěle vede kuzdravení a energetické harmonizaci vašeho organizmu. Je to cesta kobohacení vztahů slidmi a celým světem.
  • Pomocí Tao meditace a cvičení se otevírají energetické body (v indické tradici známé jako „čakry"). Otevřete bod mezi obočím, tak zvané „Třetí oko", přes který se naučíte spojovat senergií přírodních sil, energií pěti elementů, bod na chodidlech přes který se spojujeme senergií Země. Bod vrcholek hlavy (v indické tradice znám jako korunní „čakra"), je bodem vědomí a spirituality a je bezprostředně spojen se šišinkou. Vtaoizmu se tato žláza považuje za žlázu duchovnosti a odpovídá za naše spojení svyššími silami, jediným informačním polem svyšším vědomím.
  • Na kurzu budeme pracovat s hlavním akupunkturním kanálem (Mikrokosmickou oběžnou dráhou), životodárnou energetickou tepnou, která zásobuje každý orgán a oblast našeho těla životní energií Čchi. Práce sorgány, podlé taoistické teorii pěti elementu, umožní vám změnit vibrační charakteristiky organizmu na buněčné úrovni. Prožít hluboké pozitivní stavy bezpodmínečné lásky, moudrosti, otevřenosti, radosti a soucitu.
  • Technika Čchi kung (Qi Gong), které se naučíte na kurzu je velmi účinnou cestou kvnitřní rovnováze a uvolnění. Skrze určitý postoj, dech a vedení pozornosti se při cvičení tělem vede energie Čchi, která je životodárnou silou proudící ve vašem těle, zároveň se tak procvičují klouby, šlachy a svaly, aniž by se přetěžovaly. Cvičení Čchi kung a určité způsoby dýchaní, používané při cvičení napomáhají zvládání stresu a každodenních situací. Prodlužuje život a zlepšuje jeho kvalitu, podporuje zdraví, předchází nemocem, posiluje imunitní systém a aktivuje léčivé procesy.
  • Mimořádné účinky techniky Nej kung - techniky omlazování kostní dřeně, která se bude učit na kurzu spočívají vnastartování omlazovacího procesu na velmi hluboké úrovni. Taoistická moudrost tvrdí: „Jsme tak mladí, jak je mladá naše páteř, jsme tak mladí jak jsou mladé naše kosti!".
  • Dynamický pohyb Taj čchi je nedílnou součástí taoistického léčivého umění. Základní, krátká forma, kterou se naučíte na kurzu podporuje meditativní část kurzu a pomáhá zesílit proudění životní energie čchi v energetických drahách, které byli aktivované během meditace. Pomalé, lehké a plynulé pohyby podporují tok lymfy, oběh krve vžilách a proudění čchi vmeridiánech. Pohyb taj čchi je pohybem v celistvosti vašeho bytí, mysli, těla a ducha. Prožitek rozkoše v těle, které vede k rovnováze a harmonii.

Kurz je koncipován jako celek, jednotlivé víkendy na sebe navazují, mezi jednotlivými víkendy budete dostávat úkoly a mít možnost společně cvičit sostatními účastníky kurzu.


Pražské Tao Centrum je součástí světového Universálního systému - Ozdravující Tao, Mantaka Chia. Mantak Chia je taoistický Mistr současnosti, kreativní a tvůrčí osobnost, který sjednotil taoistické techniky. Je autorem kolem 35 knih, které jsou přeloženy do více než 20 světových jazyků.

Kurz „Základy Tao technik" vede osobní žákyně Mantaka Chia, zkušená Tao instruktorka a autorka knihy „Pět pokladů" - Tatiana Filippová.

Více info ke kurzu a přihláška na www.taocentrum.cz nebo na e-mail: taocentrum@volny.cz;

 

Další dokumenty k akci

  
Termíny