Culture Shock VI w/ Total Science

Hudba

!!! 6. díl akce CULTURE SHOCK slaví narozeniny!!!
------------------------------------------------
Dort nám přijedou sfouknout božští TOTAL SCIENCE!
Narozeninové vstupné 50 Kč v předprodeji!
------------------------------------------------

Dance Stage:

TOTAL SCIENCE /CIA, Metalheadz
BABE LN /Radio1
C.N.B. /drumandbass.cz
Stantha feat. LOBOTOMIA /dnbfever.cz, Redrum crew
Smario /drumandbass.cz
Vorel b2b Blue4 /dnbever.cz

Bar Stage:

Popper - C /live project
Orea /dubstep
Coer /minimal, progressive

------------------------------------------------

Pozor!!! Omezený počet vstupenek.
Vstup 50 Kč v předprodeji na baru klubu, na místě 100 Kč.

------------------------------------------------

DnB Fever a klub Chapeau Rouge opět hlásí další, již šestý díl večera Culture Shock! Zahraniční obsazení těchto akcí se stává pravidlem a tak Česká Republika po velmi dlouhé době (od roku 2002) přivítá legendární Total Science, zastupující labely jako jsou CIA, Metalheadz, Deep Kut, Advanced, Fix, nebo Skin Deep. Dvojice Jason Greenhalgh (Q Project) & Paul Smith (Spinback) aka Total Science jsou na elektronické zcéně více jak 20 let a naše drumandbassová srdce fanoušků mohou jen plesat, neboť v den před státním svátkem 16.11.2010 budeme hostit s tohoto tandemu nestárnoucího Paula (Spinback). Když začátkem devadesátých let začala éra zakázaných "outdoor parties" ve střední a západní Anglii, byl Paul jeden z nejvytíženějších DJů té doby a málokterou z nich vynechal. Jason se už tenkrát věnoval spíše produkování vlastních tracků. Pro nejen mladší posluchače dnb doporučujeme odkazy o projektu Total Science a jeho historii pod textem v mini profilu. Navíc jsme pro Vás vybrali dva exklusivní sety, které rozhodně nepřehlédněte!
Dalším zástupcem, který nám zpříjemní tento večer je Babe LN, ta patří k nejdéle hrajícím djům na české klubové scéně a kromě klubů působí i na vlnách Rádia 1, kde ji můžete slýchat každou středu a pátek. Jako další volba tentokráte padla i na stěžejní český server Drumandbass.cz, ten vysílá dvojici DJs, pražského C.N.B a čerstvého člena Smaria, pocházejícího z města Frýdek-Místek. Nejčastěji od nich můžete slyšet tvrdší a rovnější odnože dnb.
Nelze opomenout samotné organizátory večera. Ve speciálním deepovém setu za DnB Fever vystoupí DJ Stantha, kterému bude po boku hostovat půvabná Mc Lobotomia, hájící řady Redrum.cz a společně Dance Stage uzavře šestý díl akce Culture Shock Dj Vorel a Blue4.
Dance Stage bude mít omezený počet vstupenek a vstup v předprodeji na baru klubu můžete využít za neuvěřitelných 50Kč, poté v den akce 100Kč.
Bar Stage klubu Chapeau Rouge rozezní český live projekt Popper-C (Max Dvořák a Jonáš Rosůlek), kteří rádi reflektují současný zvuk světové elektronické produkce, ale zároveň jsou velmi originální. Jedná se o Pražsko-brněnské duo, které funguje už čtvrtý rok. Max Dvořák se kromě Popper-C také věnuje DJingu pod přezdívkou Mutuju. Více o aktérech a tvorbě samotné zde: http://www.myspace.com/poppercee
Rozmanitost večera zaručí dubstep princess, djane Orea, která má Řecké kořeny a momentálně žije v Praze. V jejím podání se připravte na skvělou selekci dupstepu. Doplní Coer - minimal, progressive.

------------------------------------------------

Profil TOTAL SCIENCE - Jason Greenhalgh (Q Project) & Paul Smith (Spinback) 

Dvojice se seznámila v roce 1987, v městské části Blackbird Leys v Oxfordu, Anglii, kde oba v té době žili a kde je k sobě přivedla společná láska k hip-hopu a děvčatům. Greenhalgh se jako první dostává do studia, kde v roce 1991 odstartoval svou kariéru jako"Freestyle Fanatic". Nicméně až založení značky Legend a hlavně Greenhalghův "Champion Sound" vynesli jejich jména na výsluní a zaskvěli se v moři anonymních prvních výlisků gramofónových desek, jež v té době dominovali muzice.

V roce 1994 začala dvojice společně nahrávat pod jménem Funky Technicians, kde s "Got to Believe", prvním ze série tracků, které posunuli label od zvadnutého a temného rytmu k stále rychlejším dunícím beatům s kytarovými prvky, které se začali objevovat na lablech jako Basement, Lucky Spin and Good Looking.

Po šesti letech nahrávaní singlů pro Legend a další, založil pár label pod názvem CIA a s pomocí Brilla z Timeliness vzniká koncem roku 1997 dnes už dobře známé duo Total Science. Vydání EP alba Silent Reign pro Goldie's Metalheadz vdechlo tomuto projektu nový život a dvojice dosáhla dalšího vzestupu s dobře načasovaným remixem tracku "Champion Sound" od Bad Company, který vzbudil ještě větší zájem veřejnosti o to, co dělají pod svým lablem. Debutovým albem Advance dvojice opět rozšířila své pole zájmu. Experimentální down-tempo tracků, vydaných na předchozích krátkých albech jako řada "breaků", rozšířené do skvělého deep housu, dotáhli na albu Skin Deep ještě o krok dál. 

Tahle dvojice průkopníků se zasloužila o oživení old-school soundu a aranžmá. Spolu s Digital a Reinforced dominovali drum & bassové scéně behěm celého roku 2001. Pak začíná jejich hudba vycházet u vysoko uznávaných labelů, jako 31 Records, True Playaz, Reinforced and Soul:r. 

Rok 2000 přinesl založení sesterského labelu od CIA s názvem Advanced, jenž byl vytvořen aby držel krok s obrovským množstvím produkce této dvojice a jejich společníků, protože jen jeden label už nestačil. Z toho pak vzešl proslulý Sektor series na Advanced. Zpočátku tato edice vznikla jako platforma pro kombinování nových umělců a těmi, kteří už byli zavedení. Mezi hostujícimi umělci se objevily jména jakos Baron, Digital, D.kay, Lee, Juju, Beta 2 a Klute. V rámci Sektor series vyšly klíčové skladby jako “Squash” a pořád populární remix tracků “Champion Sound”.

V průběhu roku 2003 strávila dvojice značnou část roku prezentováním své hudby po celém světe, proběhla koncertní šňúra v USA, Austrálii, na Novém Zélandu, v Evropě a Brazlíi. Během roku se CIA a Advanced soustředili víc na promo jiných umělců a věnovali se ta vycházejících producentům jako Beta 2, Zero Tolerance, Friction, Mathematics and Baron, jehož remix tracku Total Science's Nosher se stal bezpochyby jednou z největších tanečních pecek a znamenal obnovu jump-upu v roku 2003. I když se Total Science nevázal k jedinému hudebnímu stylu, vydali tracky u Creative Source, Defunked a Metalheadz na svých vlastních lablech: Advanced & C.I.A, z kterých 'No 1.Sound' na C.I.A a 'Defcon 69' u Metalheadz dosáhli statusu hymny. 

Rok 2005 zažila produkce velký rozmach, po roku v nově zrenovovaném studiu, byli zpátky na vrcholu, produkovali prvotřídní hudbu, hlavně žádanou. C.I.A a Advanced spolupracovali na vydání řady treků od mnoha talentovaných DJ, jako: Juju - 'Mojohand/Nomad', Calibre & Zero Tolerance - 'Diamonds and Pearls' a State of Mind - 'State of Mind Experience:Chapter ½. Zatímco si singli Q-Project s 'Ask Not' a Total Science' s 'Greatest thing' probojovávali cestu na vrchol britských hitparád. Později toho roku Q-Project přepsal 'Bang Out', 'Uprising VIP' a 'In for a Penny, In for a Pound' pro Creative Source, Liquid V and Bingo, následovánoř správami, že Q-project plánuje podepsat smlouvu s Hospital Records, což představovalo začátek některých velice zajímavých sólo projektů, jako v populárním EP 'Hello My name is Q-Project'. Všechen vzruch a akce kolem Q-Projectu a Total Science v průběhu celého roku 2005 udělalo dvojici neskutečně žádoucí, promotéři jim zabezpěčovali celou řadu vystoupení po celé Anglii i Evropě. Nezapomínejme ani na velký úspěch setu z novoroční oslavy na Novém Zélandu a taky třítýdenní turné po U.S. 

'Mars Needs Total Science', třetí album kluků, bylo vydáno v polovině roku 2006 a zřel okamžitý úspěch se singlem 'Never Had a Dream', který se usídlil na první příčce britských tanečních žebříčků, např. mezi tracky od poducentů jako je Hype, Fabio, Goldie, Zane Lowe, Ronnie Herel and Trevor Nelson. 
Dále Q-Project dokončili excelentní debutové sólo LP album “Renassance Man”, které bylo vydané Hospitalem na pozdní podzim. 

Další léta přinesla spojení dua z Oxfordu s lablem DJ Markyho, Innerground, aby vytvořili “CINNA” Album “2nd Date” s rysy vokálů od Ayah, který byl žhavou velmi oblíbenou zaležitostí v kruhu D&B. Dokonce si našel cestu do sbírky housové legendy, DJe Peta Tonga! V polovině roku 2007 Total Science spolupracovali s brazilským zázrakem Bunglem, ten tvořil tracky jako např. “Snake Eyes”. To byla jedna z mnoha populárních skladeb, které se objevili na Bunglovom debutovém LP “Down to Earth“. 
TS byli neustále zaměstnáni remixovaním klasických placek jako: “Secada” od Zero T & Beta 2, nebo “Dubplate” od Wots My Code, zatímco Q-Project si stanovil spíš za cíl podporu ostatních projektů a tak prezentací jejich hudby. 

Odkazy + sety ke stažení:
Website
http://www.ciarecords.co.uk/
Myspace
http://www.myspace.com/totalscience
S Cloud
http://soundcloud.com/total-science
Mixcloud
http://www.mixcloud.com/TotalScience/
DJ Booking
http://www.reprisemusicgroup.com/agency/artists/totalscience.php
Sety ke stažení
http://www.mixcloud.com/TotalScience/total-science-feb-2010-mix-for-doa/
http://www.uloz.to/5740863/total-science-july-mix-mp3

Účinkují

Dance Stage:

TOTAL SCIENCE /CIA, Metalheadz
BABE LN /Radio1
C.N.B. /drumandbass.cz
Stantha feat. LOBOTOMIA /dnbfever.cz, Redrum crew
Smario /drumandbass.cz
Vorel b2b Blue4 /dnbever.cz

Bar Stage:

Popper - C /live project
Orea /dubstep
Coer /minimal, progressive

Termíny