Jak jezdí pivo

Volný čas, Turistika

 

Holba, ryzí pivo z hor se stane prvním nákladem nové  lanovky ve Ski areálu  v Koutech nad Desnou, kterou ve čtvrtek 21. října prověří  finální zátěžové testy.

 

Lanovka je raritou nejen v Jeseníkách, ale i v celé republice. Jde totiž o dosud první sedačku pro 6 osob, známou spíše z alpských center. V běžném provozu odbaví až 3200 osob za hodinu a na samý vrchol sjezdovek lyžaře vyveze za  necelých 7 minut. 

 

Provoz lanovky musí garantovat maximální bezpečí a tomu podléhá návrh i všechny etapy výstavby. Ve čtvrtek ji zatíží celkem 480 sudů plných Holby, tato zátěž se rozloží  do 60 sedaček po 8 sudech.

 

Testování bude probíhat během celého dne za přítomnosti odborníků. „ Sudy s našim pivem poskytujeme pro zátěžové zkoušky pravidelně, většinou však v menším množství. Dnes můžeme říct, že se Holba stala symbolem Jeseníků a nebude chybět ani v restauracích Ski reálu Kouty,“ říká Vladimír Zíka z pivovaru Holba.  

 

Nový ski resort vyniká nejen lyžařskými možnostmi, ale také zázemím, které nabízí od restaurací a barů až po lyžařský servis i školu. 

 

 

Účinkují

Pivo Holba 

Termíny