ArtRóza / Bálek, Botka, Zahradník

Výstava

Srdečně vás 4. 11. 2010 v17:00 zveme na vernisáž výstavy

ART RÓZA

Františka Bálka, Pavla Botky a Jiřího Zahradníka

Výstava proběhne od 5. 11. do 26. 11. 2010 ve Visio Art Gallery

Na Roudné 18, 30100, Plzeň, www.visioart.cz, tel. 377539516

 

 

 

Jiří Zahradník

pracuje od roku 1998 jako reklamní fotograf. Věnuje se především focení exteriérů, interiérů, různých produktů, portrétů ale tvoří i foto koláže. Souběžně se věnuje natáčení videoklipů pro své zákazníky. Neustále přemýšlí o tom, jak svoji práci a její výsledky vylepšit, proto vlastní několik digitálních kamer, pojezd, jeřáb a různé další vymoženosti pro vylepšení svých pohyblivých obrázků.

 

František Bálek

Tento plzeňský sochař se narodil 4. 6. 1954. Vyučil se keramikem vKarlovarském porcelánu. Zájem o plastiku jej přivedl na Vysokou školu uměleckoprůmyslovou vPraze. Zde vletech 1979 až 1975 vystudoval u profesora Josefa Malejovského obor užité sochařství. Po ukončení studia se vrací do rodné Plzně, kde spolupracuje na veřejných zakázkách například sAloisem Soprem nebo Ladislavem Fládrem. Již skoro dvacet let vyučuje keramiku na Základní umělecké škole vPlzni.

 

Pavel Botka

Pavel Botka (1971) vystudoval elektrotechniku na Západočeské univerzitě v Plzni a grafický design na Blocherer Schule für Grafik und Design
v Mnichově, kde absolvoval v roce 1999.
Protože sám sebe považuje za individuum těžko sociálně adaptabilní a kolektivu se stranící, pracuje jako grafik a výtvarník na volné noze. Svojí činností (často ve spolupráci s podobně založenými přáteli) zhusta leze do zelí „mladým a dynamickým kolektivům", působících na poli užité grafiky
a reklamy. Žije a pracuje v Plzni.
Pavel Botka má rád užitou grafiku jasnou, stručnou a oproštěnou od všech zbytečností. Nemá rád samoúčelné efekty. Módní styly mu lezou na nervy. Rád kreslí. A má rád práce starých, počítači ještě nepostižených bardů, jejichž díla se vyznačují jistým stupněm sympatické nedokonalosti - vlastnosti, o kterou se Botka taky snaží. To proto, že dokonalé věci bývají často nudné - a Botka (se) chce bavit.

 

 

 

 

 

Účinkují

Ľubica Toušová, František Bálek, Pavel Botka, Jiří Zahradník

Kontakty

www.visioart.cz

Termíny