Eéliška kolem - DERNIÉRA !

Divadlo

 

Eéliška kolem (improvizované noční setkání s palčivě hubenou rodinnou historií)

Eéliška je improvizace jazzového typu. Šest herců má pečlivě připravené standardy situací a všichni mají na papíře k dispozici akordy (pokaždé trochu jiné) a aranžmá (pokaždé trochu jiné). Ani jedno není naprosto závazné, ale standardy, akordy i aranžmá tvoří základ, nad nímž se improvizuje. Se standardy, akordy (nebo jsou to jen tóniny?) a aranžmá je možné i při improvizaci (a v jistém smyslu zvláště při ní) vytvořit určitý rytmus a pohybovat se neznámou krajinou sice tápavě, ale přece jen určitým směrem.

Do představení často vstupující živá hudba přitom vůbec nemusí být jazzová - a často nebude.

Herci na židlích v první řadě čekají na svůj part. Když přijde, hrají. Když pomine, odcházejí. A tak dále víceméně podle not. Jedinou stále přítomnou osobou je Eéliška.

„Pro Eélišku jsme ovšem možná nikdy nebyli dost zajímaví... S námi se o tom rodiče moc nebavili... Občas nám něco naznačili, rodiče... Ovšem nemá smysl někomu něco vyčítat... Asi to jinak udělat nešlo... S Eéliškou..."

...skoro každý prázdniny jsme sem skoro všichni...někdo tady i bydlel, žejo...někdo tady prostě bydlel...když se na to teď zpětně dívám, divím se, že se nikdy nikomu nic vážnýho nestalo...pro Eélišku jsme třeba nebyli dost zajímaví......pro Eélišku...

 

Účinkují

hrají: Kristýna Suchá, Pavla Procházková, Inna Zhulina, Radek Jiříček, Marian Skorvaga, Petr Bláha Nejedlý
hudba: konkrétní improvizovaná hudba pro konkrétní improvizované představení

scénář a režie: Petr Macháček

 

Termíny