ROMAN DRAGOUN

Hudba

Ve středu dne 8.12.2010 ve 20 hodin pořádá hudební Hospůdka u Arnošta již tradiční vánoční koncert ROMANA DRAGOUNA.

Česká rocková legenda Roman Dragoun, zpěvák, skladatel a klávesista působí na hudební scéně od poloviny sedmdesátých let. Působil ve skupině PROGRES 2, se kterými natočil slavné album "Třetí kniha džunglí", kde se podílel... i autorsky (skladba "Muž, který se podobá odvrácené straně měsíce" se stala rockovou písní roku 1982).

V roce 1983 z Progresu odchází a zakládá skupinu FUTURUM, se kterou postupně nahrává alba "Ostrov země" a "Jedinečná šance". V roce 1988 přijímá nabídku Michala Pavlíčka a stává se členem skupiny STROMBOLI. Po rozpadu kapely v roce 1990 se podílí na mnoha hudebních projektech: spolupracuje s Bárou Basikovou, Michalem Pavlíčkem, Ravenem, Marakanou, Pavlou Kapitánovou, Leonou Machálkovou.

V roce 1996 vychází první sólové album s názvem "Stín mý krve", které produkoval Michal Pavlíček za účasti špičkových jazzových i rockových osobností (Karel Růžička jr. - sax, Roman Pokorný a Michal Pavlíček - guit., Jan Seidl - drums, atd...)

Od jara 1996 zpívá Roman Dragoun také titulní roli v muzikálu JESUS CHRIST SUPERSTAR.

V roce 2000 vychází druhé sólové album "Slunci blíž", na kterém se hrají opět špičkoví muzikanti. Dále se podílí na muzikálu APOKALYPSA, hraje jako host na piáno na sólovém albu písničkáře Jiřího Smrže, učinkuje v televizním cyklu "Noc s Andělem"

Žánrově se Dragounova hudba blíží řečišti, ve kterém se pohybují např. Sting, Stevie Wonder nebo Phil Collins. Prostě melodická hudba s prvky jazzu, funky a rocku, kterou dokreslují duchovně-poetické texty, jejichž autory jsou převážně Romanův otec, akademický malíř František Roman Dragoun a písecký básník Milan Princ. Je to hudba určená pro citlivé a vní-mavé posluchače všech generací.

Páteř jeho klubových koncertů tvoří písně z obou sólových alb. Pamětníci nepřij-dou ani o skladby Juliet, Zdroj nebo Vodu.

Účinkují

Roman Dragoun

Kontakty

www.uarnosta.cz

Termíny