Výstava kresleného humoru života - tak jak jej vidí Pavel Kantorek

Výstava

Kresbičky bláznivých koček,vyjevených psů,škodolibých myší či v podivných situacích zachycených lidiček můžete vidět od 18.října, do 22. prosince v prostorách školicího centra InGarden v Praze 10.

Pan profesor RNDr. Pavel Kantorek, Ph.D. nám dovolí touto výstavou nahlédnout do hlubin dvou různých osobností - na jedné straně do hlubin vědy zahleděný badatel a na straně druhé humorista, nacházející vtip v běžných situacích kolem sebe. Sám Pavel Kantorek to tak ale nevidí:

"Je to jako když muž má manželku, děti, rodinu a na druhé straně milenku. Pro mne je věda rodina a humor je milenka. Vtipy mě napadají v době, když řeším nejsložitější problémy časoprostoru, zabývám se složitými rovnicemi. Zahlédnu směšnou situaci v době, kdy je mozek nejvíce unaven, jakoby hledal způsob, jak si odpočinout. Náhle se objeví zkratka, kdy jsou k sobě přiřazeny situace, které zdánlivě spolu nemají nic společného a najednou to v mozku klikne, zrodí se vtip a hlava dostane nový přísun energie."

V Kanadě je Pavel Kantorek uznávaným vědcem. Kreslířstvím se na univerzitě nechlubí, i když to asi všichni vědí. Když jednou nakreslil ve svých bajkách pár stupidních slepic, feministky ho chtěly žalovat. Ale my u nás v Čechách se raději kamarádíme s jeho milenkou - humorem.

Účinkují

Základní informace ze života pana profesora RNDr. Pavla Kantorka,Ph.D.:

1942 se začal na svět dívat s humorem a stále tento pohled udržuje.

Základní informace o výstavě:

  • 85 kreseb ke shlédnutí
  • razítko kočky k obtisknutí
  • vybrané autorské tisky ke koupení po celou dobu výstavy, konkrétní si je možné objednat předem v eGalerii - www.ingarden.cz
  • výstava bude otevřena pro veřejnost od 18. října do 22.prosince 2010
  • v pracovní dny od 9,00 do 17,00 hodin, vstupné je dobrovolené a v rámci spolupráce organizátorů s organizací UNICEF bude předáno na projekty této organizaci.
Kontakty

www.ingarden.cz

Termíny