JAZZBIT - tentokrát opravdová hudební lahůdka!

Hudba

DALŠÍ JAZZBIT JE ZDE! 

Tentokrát jsme pro Vás přichystali opravdovou lahůdku! Po lehkém rozjezdu v září poctí svou návštěvou Jazzbit jeden z nejlepších jazzových klavíristů současné slovenské scény Ondrej Krajňák se svým triem (Tomáš Baroš - kontrabas, Martin Ševčík - bicí). Nenechte si tento jedinečný zážitek ujít. Večer doplní výborná elektro-jazzová kapela Bob Saint-Claire, jež naneštěstí odehraje na dlouho poslední koncert, jelikož kapelu na nějaký čas opouští její bubeník. 

Přijďte si v pátek 15.října udělat hezký večer, poslechnout skvělý jazz a podpořit projekt, který za to stojí a je tu hlavně pro Vás!

Účinkují

ONDREJ KRAJŇÁK TRIO
http://www.youtube.com/watch?v=iym0uT340lc

Mladý virtuóz a klavírista, skladatel, aranžér a interpret Ondrej Krajňák je považovaný za jednoho z nejlepších klaviristů na Slovensku. Odmalička se věnoval vážné hudbě, zúčastnil se mnoha soutěží a získal zvláštní ocenění v oblasti vážné hudby. S jazzem se prvně potkal jako desetiletý, když v rádiu zaslechl trio Oscara Petersona. Na jeho hře je znatelný vliv právě hudobníků jako Oscar Peterson, Gonzalo Rubalcaba, Chick Corea anebo Adam Makovic, z představitelů vážné hudby pak Johann Sebastian Bach, Béla Bartók, Fryderyk Chopin a Sergej Prokofjev. Krajňák se podílel na mnohých projektech ve spolupráci s významnými osobnostmi slovenské i zahraniční hudební scény.

Napsali o nich: "Kontrabasista Tomáš Baroš je talent, jemuž začíná být Česká republika těsná, pestrá hra temperamentního bubeníka Mariána Ševčíka prozrazuje vlivy černošské bubenické školy a sóla klavíristy Ondreje Krajňáka jsou jako tekoucí řeka - strhnou vás a můžete se nechat unášet proudem."


BOB SAINT-CLAIRE - jazz-electro
http://bandzone.cz/bobsaintclaire

Seskupení Bob Saint-Claire vzniklo na podzim roku 2005 jako volné pokračování plně improvizovaného projektu Music Screen Show. Hudebníci se již dříve setkali v pražských kapelách BlueSense, bluesEnds a Unifiction a pod novým názvem vystoupili poprvé 10.11.2005 v pražském Paláci Akropolis.

Tvorba Bob Saint-Claire je inspirovaná moderním jazzem a soudobou elektronickou scénou. Vlastní autorský repertoár hraje v obsazení 
Filip Černý *kytara, kaoss pad, zpěv, Jan Faix *klávesy, looper, zpěv, Václav Březina *baskytara, Marian Petržela *bicí.

Termíny