Vystoupení indického tanečníka Sandeepa Bodhankera

Divadlo

VOtrokovické Besedě vystoupí ve čtvrtek 30.9.2010 v17.00 mistr indického tanečního umění, dr. Sandeep Bodhanker. Tento světově uznávaný umělec již za své umění získal celou řadu ocenění. Působí po celém světě, ve Velké Británii vede školu a kurzy zaměřené na tanec Kuchipudi. Sandeep Bodhanker vprůběhu své třítýdenní návštěvy České republiky vystoupí se svým programem rovněž vOtrokovicích.

Indický tanec Kuchipudi je jedním ztypickým uměleckých projevů indické kultury. Jeho kořeny sahají až do 2. stol. n.l., jako jeden zřádných druhů uměleckých činností byl však detailně popsán a studován ve 14. stol. n.l. Tanec Kuchipudi je charakteristický třemi hlavními součástmi: klasickým tanečním uměním, výrazovým tancem a prvky dramatu. Tanečník pracuje soriginálními kostýmy, výrazným make-upem a typickými výrazovými prostředky, které společně srytmickými údery nohou a výraznou gestikulací umocňují příběh, který je pomocí tance vyprávěn. Témata příběhů vycházejí zpravidla zhinduistické mytologie.

Sandeep Bodhanker předvede tento tanec také návštěvníkům Otrokovické Besedy, doprovázet ho přitom budou další umělci, kteří vystoupení obohatí hrou na tabla. Součástí vystoupení bude i malá ochutnávka indických pokrmů.

Vystoupení pořádá občanské sdružení Sahadža jóga, vstupné je 100,- Kč (60,- pro studenty, důchodce a ZTP; děti do 6 let zdarma).

Více informací o Sandeepu Bodhankerovi: www.sandeepbodhanker.com.

Termíny