Drakiáda - Ve Velkých Karlovicích bude nebe plné draků

Volný čas, Pro děti

VELKÉ KARLOVICE - O vytvoření nového oficiálního zápisu do České knihy rekordů se budou v sobotu 2. října 2010 pokoušet všechny děti i rodiče vrámci tradiční Drakiády ve Velkých Karlovicích na Vsetínsku.

Letošní soutěžní pouštění draků se bude odehrávat na sjezdovce Razula, která patří mezinejdelšívkraji. „Draka si můžete vyrobit již od 10 hodin vnedalekém hotelu Galik nebo přinést rovnou na Razulu. Loni se akce konala u hotelu Horal, ale zde se nachází nové, devítijamkové golfové hřiště. Letošní novinkou je i Valašská olympiáda stypickými soutěžemi pro děti i rodiče,"prozradilPavelMikula,jedenzorganizátorůakce.
Drakiáda se koná ve spolupráci s pelhřimovskou agenturou Dobrý den spokusem o nový rekord „nejvíce létajících draků na obloze v jednu chvíli"! Stávající rekord byl vytvořen vDěčíněpředtřemiletys58drakynaoblozevjednuchvíli.
„Je reálné, že rekord pokoříme, avšak větru a dešti neporučíme. Vpřípadě nepříznivého počasíjepřipravennáhradníprogramvhoteluGalik",doplnilPavelMikula.
Ve Velkých Karlovicích bude rozdávat ceny Pompo, vpřípadě příznivého počasí přiveze Tescoma skákací hrnec a o zábavu se bude starat moderátor. Dalšími partnery akce jsou Galaxie - zábavní park pro děti, Spektrum Rožnovska, Východní Morava, Rodinné pasy a Wellness Horal.

Pelhřimovská Agentura Dobrý den zastřešuje v České republice celou oblast rekordů a kuriozit. Agentura Dobrý den, to je spousta originálních nápadů, ale i Česká kniha rekordů, správa České databanky rekordů, mezinárodní festival Pelhřimov - město rekordů a desítky dalších akcí po celé České republice, dvě expozice Muzea rekordů a kuriozit a především stovky každoročně oficiálně evidovaných rekordů z desítek oblastí lidské činnosti.

Velké Karlovice jsou oblíbenou destinací pro děti vzhledem kvýborným možnostem pro lyžování (jediný snowtubing ve Zlínskémkraji), cykloturistiku a různé výlety. Od prosince bude součástí nabídky Velkých Karlovic také termální bazén se slanou vodou o teplotě až 36° Celsia a rozmanitými vodními atrakcemi. O dalších novinkách i další nabídky možností, jak trávit volný čas, se dozvíte na www.vychodni-morava.cz.

Program Drakiády ve Velkých Karlovicích:

10:00 registrace, výroba draků - hotel Galik

12:00 Valašská olympiáda pro děti i dospělé - Ski areál Razula

13:00 soutěžní létání: Drak Mrak, Šikula, Krasavec a Obr - Ski areál Razula

14:00 pokus o rekord "Nejvíce létajících draků v jednu chvíli"- Ski areál Razula

15:00 vystoupení skupiny historického šermu Valmont

15:30 vyhlášení vítězů, dětské karaoke

Termíny