100°C (trash-pop/Mariánské Lázně, Praha) Al-Yaman (world music-electronica/Praha)

Hudba

 

 

Poprvé na jednom pódiu: 100° C a Al-Yaman zahrají v plzeňské Buena Vistě

 

Živé provedení nové desky Insanyya multikulturních Al-Yaman a playlist právě dokončovaného live DVD 100°C, to jsou hlavní taháky společné koncertu těchto projektů 13. října v plzeňském Buena Vista Clubu.

Spojení akustických nástrojů a syntentiky, kombinace živě interpretované hudby s nekompromisními sekvencemi. Hudební proud, jehož vyústěním jsou zvukově hutná vystoupení, taková je základní společná vlastnost obou myšlenkově odlišných hudebních světů 100°C a Al-Yaman.

Oproti 100°C na východ více orientovaní Al-Yaman se loňským křtem novinky Insanyya vrátili na česká pódia po dvouleté přestávce, kterou autor hudby Al-esh (Aleš Hyvnar) vyplnil koncertováním s projektem Cartonnage. Hudba Al-Yaman, vznikající na přímých kontaktech zpěvačky Ashwaq Abdulla Kulaib s jemenskou tradiční muzikou ve spojení se zasvěceným Hyvnarovým pohledem na africké rytmy, nalézá svým euroamerickým přístupem ke zvuku své zvláštní místo v evropské hudbě.

Po první fázi nahrávání nového materiálu vybírají 100°C skladby na připravované EP, do konce roku také vypustí koncertní DVD reflektující současnou koncertní polohu skladeb z posledních tří alb. V Plzni také zahrají remix skladby Smokin' Tha Killa právě od Hyvnara.

Večer začne v 21 hodin vystoupením Al Yaman.

 

Pro další info sledujte:

www.100c.cz

www.al-yaman.cz

www.bandzone.cz/100c

http://bandzone.cz/alyaman

 

Účinkují

 

100°C (trash-pop/Mariánské Lázně, Praha)

Al-Yaman (world music-electronica/Praha)

 

 

Termíny