MANDALY A CESTA DO NEVĚDOMÍ, Malování Mandaly Grálu s hudbou

Volný čas

 

Seminář o mandalách a jejich významu spojený s kreslením. Společné malování Mandaly Grálu s klasickou hudbou- psycholožka Štěpánka Straková a výtvarník Vladimír Kiseljov

Jako jsou sny zvány v jungiánské psychologii královskou cestou do nevědomí, podobný význam mají mandaly, které jsou zároveň duchovními symboly. V našem semináři si povíme o jejich historii a významu a take je budeme kreslit. Jsou symbolem celistvosti a tak nebude chybět ani meditace.

Společné malování Mandaly Grálu s hudbou R. Wagnera a T. Tallise povede Jungiánská psycholožka, arte- muziko- drama- terapeutka Štěpánka Straková a malíř, scénograf a arteterapeut Vladimír Kiseljov. Tento seminář spojuje prvky východní i západní mystiky, Grálu a mandaly a je stvárněním cesty - do svého srdce a za svým vyšším vědomím.
Malování mandaly Grálu

Společná malba mandaly s Jungiánskou psycholožkou Štěpánkou Strakovou malířem Vladimírem Kiseljovem spojuje prvky východní i západní mystiky, Grálu a mandaly. Bude podpořena hudbou Richarda Wagnera z jeho opery "Parsifal" a dalších skladeb, například "Spem in alium" od renesančního skladatele Thomase Tallise aj. Je stvárněním cesty - do svého srdce a za svým vyšším vědomím.

Mgr. Štěpánka Straková: Psycholožka s teraputickým výcvikem, zabývá se prácí se sny, astrologií, dramaterapií, arteterapií.

MgA Vladimír Kiseljov

26 let, Absolvent SŠUŘ Brno a JAMU Brno, realizoval více než 30 svých samostatných výstav obrazů (m.j. Galerie kritiků v Praze, Mezinárodní výstava současného výtvarného umění Florence Biennale 2009 aj.) a 5 realizací velkých nástěných maleb, malovaných naživo před publikem s hudbou jako performance (m.j. na FF MU Brno, Galerie Kritiků Praha aj.). Maluje obrazy inspirované vlastními prožitky, klasickou hudbou, symbolikou a mytologií. Organizuje a vede už po 2 roky workshopy malování s hudbou a archetypy - v Brně i Praze (KJM Brno, Janáčkovo divadlo, Knihobna Vyškov aj.). V roce 2008 inscenoval jako režisér, dramaturg a scénograf Brněnskou premiéru pětihodinového Parsifala Richarda Wagnera v divadle Reduta ND Brno. Je presidentem Sdružení Richarda Wagnera v Brně o.s., absolvoval stipendia na Wagnerovských Bayreuther Festspiele (2004) a na Kunstuniverstaet Graz (2006/2007), reprezentoval Brno na mezinárodních odborných Wagnerovských kongresech v Drážďanech (2009) a ve Stralsundu (2010). Stránky s obrazy a realizacemi - www.kiseljov.ic.cz .

platba na místě nebo na účet : 198 821 241 / 0300 ČSOB (Vladimír Kiseljov)

  • Datum a čas: 9. 10. 2010 (10:00) - 10. 10. 2010 (18:00)
  • Místo: Prostor 42 - Gorazdova 1, Palackého náměstí, Praha 2
  • Cena: 2000 Kč
  • Lektor: Mgr. Štěpánka Straková, MgA Vladimír Kiseljov

 

Termíny