FLORA OLOMOUC 2010 - podzimní etapa

Výstava

Podzimní  FLORA OLOMOUC 2010 /

Haná přivítá návštěvníky na „Selském dvoře“

 

Letošní špičkovou produkci pěstitelů ovoce, zeleniny a školkařských výpěstků představí podzimní zahradnická výstava FLORA OLOMOUC 2010. Tradičně poslední „zelená“ výstava roku na olomouckém výstavišti Flora otevře své brány ve dnech 7. – 10. října.

 

V hlavní výstavní expozici, pro níž zvolili pořadatelé název „Selský dvůr“, se pod záštitou Ovocnářské unie ČR a Zelinářské unie Čech a Moravy  představí nejlepší domácí producenti ovoce a zeleniny. Pestrobarevné a chutné výpěstky doplní  přehlídka nejrůznějších odrůd tykví a nebudou chybět ani  podzimní květiny, zejména chryzantémy. Expozici doplní exponáty floristické soutěže v aranžování květin pořádané Svazem květinářů a floristů - letos o nejhezčí aranžmá slavnostního stolu. Ovocné školkařské výpěstky, které jsou specifikem podzimní Flory a nejžádanějším artiklem na doprovodných prodejních trzích, najdou zájemci na venkovních plochách výstaviště.

Lákavou bude rovněž velká společná expozice členů Českého zahrádkářského svazu, kteří představí nejrůznější krajové odrůdy ovoce, různé druhy zelenin, včelařské produkty, houby

a určitě nezapomenou ani zahrádkářskou a mykologickou poradnu, moravská vína a burčák.  


Výstavní přehlídku ovoce, zeleniny a podzimních květin doplní v pořadí už  patnáctá OLIMA, festival gastronomie a nápojů s nabídkou zdravých a kvalitních potravin. Doprovodné Dny moravských vín představí a nabídnou ochutnávky ze všech vinařských podoblastí Moravy a oblíbený Flora košt „open“ soutěž o nejlepší ovocný destilát, do níž loni přihlásili pěstitelé a „paliči“ z Moravy,  Čech a Slovenska 276 vzorků  tvrdých  moků, což byl v historii soutěže zatím absolutní rekord,  zase kvalitní ovocné pálenky.


Na zahrádkáře, chalupáře  a kutily čekají prodejní zahradnické trhy s pestrým sortimentem květin, ovoce, zeleniny, okrasných, ovocných dřevin, drobné zahradní mechanizace, pomůcek a potřeb. Volné chvíle si mohou návštěvníci zpestřit  v zahrádkářském vinném sklípku, na festivalu dechové hudby „Muzikanti, hrajte!“ anebo návštěvou sbírkových skleníků a botanické zahrady výstaviště Flora, které jim budou otevřeny zdarma.

Brány výstaviště budou v době výstavy otevřeny denně od 9 do 18 hodin, poslední den do 17 hodin.

_________________________________________________________________________________________

Vstupné: 100 Kč - plnoplátci, 80 Kč - důchodci, studenti, 40 Kč - děti 6 až 15 let, 210 Kč – rodinné vstupné, zdarma  - děti do 6 let, držitelé průkazů ZTP a ZTP-P.
Mimořádné slevy platí pro školní zájezdy: vstupné pro žáky a studenty v doprovodu pedagoga v  počtu nejméně 10 osob je 15 korun  

 

Informace na www.flora-ol.cz

Kontakty

www.flora-ol.cz

Termíny