Janáček Brno 2010

Výstava, Divadlo, Volný čas, Hudba

2. ročník mezinárodního festivalu Janáček Brno 2010 se uskuteční 16. - 28.11.2010 v Brně.

Mezinárodní festival Janáček Brno je výjimečný projekt, který uvádí světově uznávaného skladatele zpět do místa, kde strávil většinu života a vytvořil podstatnou část svého uměleckého díla. Základní myšlenka je zviditelnit Brno na mapě Evropy podobným způsobem jako je tomu například ve spojení Mozart - Salzburg, popřípadě Wagner - Bayreuth a využít tak alespoň částečně potenciálu, jenž značka Janáček Brno přináší.

Vrámci festivalu se na několika scénách a pódiích moravské metropole odehraje přibližně třicítka operních i činoherních představení, koncertů, recitálů, workshopů či komponovaných pořadů za účasti předních tuzemských i zahraničních souborů a umělců.

Publikum se může těšit na zahraniční produkce, Věc Makropulos v podání Helikon-Opera Moskva a Lulu od Albana Berga v nastudování Theater Essen, všechna tři domácí Národní divadla - pražské, brněnské i moravskoslezské, Ivu Bittovou se Škampa kvartetem či studenty z HF JAMU.

Oficiální části festivalu budou 9. a 24. října předcházet dvě reprízy Její pastorkyně vpodání souboru opery Národního divadla vBrně.

Více informací o festilu najdete na www.janacek-brno.cz

www.facebook.com/JanacekBrno

Termíny