Farmářský trh Vsetín

Volný čas

Vsetín zažije svůj první farmářský trh

V úterý 28. září se na Dolním náměstí ve Vsetíně uskuteční vůbec první místní farmářský trh. Trend nakupování zdravých a kvalitních potravin přímo od lokálních výrobců a farmářů nyní dorazil už i na Valašsko a Vsetínští si tak budou moci nakoupit nejen místní ovoce a zeleninu, ale také domácí mléčné výrobky, med, bylinky nebo čerstvé pečivo.

V letošním roce se farmářské trhy začaly pořádat v mnoha českých městech a všude se potkaly s obrovským zájmem obyvatel. "Například na vůbec první pražský farmářský trh v Dejvicích přišlo letos v květnu podle odhadů více než 15 tisíc lidí," uvedl jeden z pořadatelů vsetínského trhu Michal Berg. "Ukazuje se tak, že současná nabídka supermarketů a hypermarketů v této oblasti lidem zdaleka nestačí. Obecně známé a oblíbené je např. zlínské tržiště Pod kaštany. Je nám líto, že Vsetín nic podobného nemá. Rozhodli jsme se proto oslovit farmáře z okolí a nabídnout jim možnost najít si své zákazníky i ve Vsetíně," dodal.

Na vsetínském trhu by se tak měli objevit nejen prodejci ovoce a zeleniny, ale také mléčných výrobků nebo pečiva. "V našem regionu je například několik výrobců domácích sýrů, ale k běžným zákazníkům se jejich výrobky dostávají jen těžko. Pořádání farmářských trhů tak není jen službou veřejnosti, které se zvětší možnost volby při nakupování, ale také podporou místní ekonomiky, protože zajišťuje farmářům další odbyt," vysvětluje další přínosy farmářských trhů Michal Berg ze vsetínské Strany zelených, která za organizací trhů stojí."Chceme tímto ukázat, že farmářské tržiště má na Vsetíně své místo." dodal organizátor trhu.

Kontakty

www.trhvsetin.cz

Termíny