Dobrodružná cesta z Prahy do Drážďan na rekreační lodi

Volný čas

 

17. 9. 2010 Obytná rekreační loď se spolu s posádkou vydá na dobrodružnou plavbu po vodním toku zPrahy do Drážďan. Celkem deset dní bude trvat lodní výlet sprůběžnými zastávkami na řece Vltavě a Labi. Vpátek 17. září 2010 v15.30 po křtu lodi zpěvákem Petrem Bende bude plavba zahájena. První setkání Petra spodobnou lodí proběhlo vlétě 2009, kdy strávil při promo focení na této lodi celý příjemný den.

Vpátek 17. září 2010 bude loď již od 10.00 vPraze na Rašínově nábřeží poblíž železničního mostu a tramvajové zastávky „Výtoň", kde budou do 13:30 probíhat předem dohodnuté projížďky. Po 13:30 hodině bude loď otevřena pro prohlídky veřejnosti. Veřejnost se však může slodí seznámit i na jednotlivých zastávkách po dobu plavby do Drážďan, kde budou probíhat prohlídky lodi a případné projížďky.

Plavba bude realizována na ojedinělém nově vyvinutém typu plavidla, který vychází ztradiční architektury obytné lodě typu Dutch Barge. Oproti ní je však lodní trup zkrácen na 15m celkové délky a vnitřní prostory jsou uzpůsobeny spíše pro rekreaci. Loď má na řece vynikající jízdní vlastnosti a pro tento typ plavidla vysokou rychlost.

Cílem projektu je ukázat veřejnosti život na vodní hladině a možnost plout přes Německo kamkoliv dále do Evropy, třeba až kmoři. Představit, jak vlastně takový životní styl vypadá, jaké jsou plavební a kotevní možnosti na cestě zPrahy do Německa, řešení reálných situací při plavbě a další témata, které se tohoto dobrodružného a romantického stylu života týkají.

Při plavbě bude vznikat lodní deník a podrobná fotodokumentace, která zaznamená tuto cestu. Během plavby budou na webu výrobce obytných lodí Hi Boats průběžně vystaveny všechny aktuální informace týkající se plavby.

Podrobné a aktuální informace hledejte www.hiboats.cz

 

Účinkují

Petr Bende

Kontakty

www.hiboats.cz

Termíny