Luhačovice ožijí dětským zpěvem a tancem

Volný čas, Hudba, Pro děti

Už od čtvrtka 9. září ožijí Luhačovice 18. ročníkem mezinárodního festivalu dětských folklórních souborů Písní a tancem. Ten potrvá do neděle 12. září a potěší i obyvatele nedalekých Pozlovic.

Do největších moravských lázní míří dětské folklórní soubory z různých koutů České republiky i dalších zemí, například Slovenska nebo Rumunska. Přihlášky poslaly třeba Okřešánek z Okříšek, Malá Vonica ze Zlína, Ondrášek z Frýdku-Místku, Šumavánek z Klatov, rumunský soubor Cununita Nazdravana nebo slovenský Šťastné detstvo. Chybět nebude i domácí Malé Zálesí. Během festivalu se představí i finalisté celostátní soutěže Zpěváček 2010 a malí tanečníci Mezinárodní tvůrčí dílny.

Vystoupení se budou odehrávat na veřejných prostranstvích. "Kolonádu, lázeňské náměstí a řadu dalších míst si po čtyři dny přivlastní dětský zpěv, tanec a muzika, i smích a veselí při soutěžích a společné zábavě," těší se na akci prezidentka festivalu Radka Ehrenbergerová.

Součástí programu bude stejně jako v loňském roce i vyhlášení výsledků soutěže Vesnice roku. Vedoucí dětských souborů, pedagogy a další zájemce čeká beseda na téma Nové pohledy na vedení dětského souboru v 21. století a to v rámci sympozia Siločáry duše dítěte. Záštitu nad festivalovou přehlídkou převzali předseda vlády Petr Nečas, senátorka Alena Gajdůšková a hejtman Zlínského kraje Stanislav Mišák.

Další informace na www.folklornisdruzeni.cz

Termíny