Kurz javánské hudby gamelan a javánského tance

Volný čas, Hudba, Pro děti

Velvyslanectví Indonéské republiky otevírá od poloviny září kurzy javánské hudby gamelan a javánského tance. Kurzy pod vedením zkušených lektorů se budou konat v Aule Indonéského velvyslanectví, Nad Buďánkami II/7, Praha 5 – Smíchov. Přihlášky do kurzů přijímá a více informací vám podá Mgr. Soňa Čermáková, email: sona.cermakova@indonesia.cz, tel. 257 214 388. Do přihlášky je potřeba uvést číslo občanského průkazu zájemce. Kurzovné se platí přímo instruktorům kurzů.

 

 

Kurz javánské hudby gamelan

Kurz pro dospělé  / Kurz pro děti

 

Kurz  se soustředí na praktickou výuku klasické hudby středo-javánského orchestru gamelan a nejzákladnější hudební nauku. Středojavánský gamelan se skládá z různých, především bicích, nástrojů: gongů a zvonkoher různých velikostí, metalofonů, xylofonů a bubnů. Tyto nástroje tvoří jeden celek, a tak i v samotné hře je kladen důraz na soulad souboru, nikoliv na virtuozitu individua. Hudba gamelanu je součástí různých slavnostních příležitostí jako jsou svatby a přechodové rituály, doprovází javánské divadlo wayang a tance.  Cílem kurzu je vytvořit hudebně kvalitní soubor, jehož členové budou mít potěšení z hudby a budou pravidelně chodit na zkoušky tak, aby mohli postupně představit javánskou hudbu českému publiku.

 

Instruktor

Dr. Jan Mrázek hraje gamelan více než dvacet let. Studoval javánskou hudbu a loutkové divadlo wayang v  indonéském městě Surakarta (Solo) a s javánskými učiteli v USA. Na Cornellově univerzitě studoval dějiny umění, antropologii a etnomuzikologii Jihovýchodní Asie. Hru na gamelan učil na univerzitách v USA a později v Singapuru, kde je od 2003 uměleckým vedoucím skupiny NUS Singa Nglaras Gamelan Ensemble a zároveň profesorem na National University of Singapore, kde přednáší umění a hudbu Jihovýchodní Asie. Je autorem několika knih a článků o asijském divadle, hudbě a umění.

 

 

Kurz pro dospělé

 

Čas

Kurz začíná 13. září 2010 a koná se dvakrát týdně, tj.:

pondělí 19:00 – 21:30 hodin

čtvrtek 19:30 – 21:30 hodin

 

Počet účastníků

max. 12 účastníků

 

Jazyk výuky

čeština, angličtina, indonéština

 

Cena

380 Kč na osobu / měsíc

studenti 240 Kč na osobu / měsíc

Část peněz z kurzovného půjde do společného fondu.

 

 

Kurz pro děti

 

Čas

Kurz začíná v pondělí 13. září 2010 a koná se jednou týdně, tj.:

pondělí 17:30 – 18:30 hodin

 

Účastníci

maximálně 12 účastníků, věk 9 – 12 let

 

Jazyk výuky

čeština, angličtina, indonéština

 

Cena

150 Kč na osobu / měsíc

 

V případě zájmu je možnost domluvit se i na individuální výuce náročnějších nástrojů.

 

 

Kurz klasického javánského tance

 

Účastníci kurzu se budou učit klasické středo-javánské tance z města Surakarty, nejdříve základní pohyby a poté celé taneční kompozice. Středo-javánský tanec se vyznačuje jemnými, pomalými pohyby, které uchvátí půvabem a elegancí. Cílem je, aby účastníci kurzu našli zalíbení v javánském tanci a připravili se na představení v doprovodu živé hudby gamelanu. Kurz je určen ženám i mužům.

 

Čas

Kurz začíná ve čtvrtek 16. září 2010 a koná se jednou týdně, tj.:

čtvrtek 17:30-19:30 hodin

 

Jazyk výuky

angličtina a indonéština

 

Účastníci

maximálně 15 účastníků

 

Cena

400 Kč za osobu / měsíc

studenti 280 Kč za osobu / měsíc

 

Instruktorka

Nunuk Sri Rahayu studovala a byla tanečnicí v javánském knížecím dvoře Mangkunegaran v Surakartě na střední Jávě. Později studovala různé styly javánských tanců v centrech javánské kultury městech Surakarta a Yogyakarta a thajský tanec v Bangkoku. Účinkovala v Indonésii, USA, Holandsku a Singapuru. Učila javánský tanec na University of Washington, Seattle a od roku 2003 v Singapuru.

 

 

Je možné domluvit si také individuální hodiny. Cena individuálních hodin javánského tance je 300 Kč za 90 minut. 

 

 

Velvyslanectví Indonéské republiky

Nad Buďánkami II/7
150 21 Praha 5 - Smíchov

Tel.: (+420) 257 214 388
Fax.: (+420) 257 212 105
Email: sona.cermakova@indonesia.cz

 

Účinkují

Jan Mrázek, Nunuk Sri Rahayu

Kontakty

www.indonesia.cz

Termíny