Dožínky a vinobraní na Točníku

Pro děti

"Dětské vinobraní a dožínky se Svatou Ludmilou na hradě a v podhradí."

Co se děje na polích a lukách v září? Z čeho se vyrábí chléb, pivo, víno a další tradiční české a moravské speciality? Jak se řídí traktor? Krmí kuřátka? Vyrábí máslo či sýr? Jaké mléčné dobroty máme od kravičky, ovečky a kozy? Děti se naučí vše formou hry a zábavy. Pobaví se i rodiče.

 

Hledání dožínskového skřítka Obilníčka

Soutěž pro celou rodinu! Na hradě se ukryl skřítek. Skřítek OBILNÍČEK se schovává někde v útrobách hradu Točník. Najděte ho a přijďte říct do bylinkového koutku NADOMA, kde je. Čeká na Vás překvapení. Jaká bude zima? Hádáme z obilí i vína...

 

Zvířátka, farmy, zvěrolékaři, traktory a další stroje

...to vše z dílen nejlepších hračkářských výrobcù OLYMPTOY, PLAYMOBIL či LEGO.

 

Výroba vlastních dárků

Děti si odnesou vlastnoručně vyrobeného draka. Vytvoří si korálkovou ozdobu pro maminku, babičku nebo náramek pro kamaráda. Pod vedením indiánù si děti vyhotoví dream catcher - lapač snů pro klidný spánek.

 

Alchymistický koutek s kvízy, hádankami a pořekadly

Poznají děti houby, bylinky a plody z našich zářijových zahrad, lesù a polí? Které rostliny hojí? Které pomáhají spát? Z jakých plodù vyrábíme léčivé sirupy? Přivoňte si k bylince a poznejte ji.

 

První zemědělci v archeologické stezce

Vyzkoušejte si zemědělství před mnoha a mnoha lety. Pod vedením odborníkù

z Ústavu archeologické památkové péče z Nižboru si postavíte domeček ze slámy a hlíny, vyzkoušíte si práci na poli nebo s kamenem dle našich předkù. Prožijete farmaření i netradičně. Partnerem je ÚAPPSČ.

 

Pohádky a mystika v kapli

Maminky, tatínkové i děti si odpočinou při vyprávění pohádek od pohádkových bytostí.

 

Hudba, dobré jídlo a pití

Od farmářů, tetiček, babiček a pěstitelů. Pocta ořechùm, hruškám, jablkům i vínu. Houbové, brokolicové a kapustové hody. Piknikujte na hradě i v podhradí, ochutnejte famózní podzimní pochoutky.

 

Hrad Točník, dálnice D5, sjezd č.34, www.parktriveze.cz

 

Akci pořádá občanské sdružení Park dětem, Tři věže s.r.o ve spolupráci s hradem Točník

Účinkují

Děti a jejich rodiče

Termíny