Festival Flamenco Chequia

Hudba

Festival Flamenco Chequia 2010 uvádí hudebně taneční představení „TRENZAO", ve kterém se představí skupina sestavená unikátně k tomutoprojektu ve složení: Manuela Reyes - tanec, José Torres Vicente - kytara, Manuel de la Malena - zpěv. Výsledkem této tvořivé spolupráce je představení v duchu 'flamenco puro', tedy „vracející se ke kořenům", pod kterým je podepsán jako choreograf Marco de Ana. Nenechte si ujít tento jedinečný zážitek!

Účinkují

Manuela Reyes prošla školami učitelů jako je Farruco a Matilde Coral, poté účinkovala v souborech legendárních osobností Mario Mayi, Manolo Marína a Cristiny Hoyos. Věnuje se zvětší části pedagogické práci, vSeville provozuje vlastní taneční studio Asómate.

José Torres Vicente - kytarista a skladatel ze Sevilly, pyšní se titulem pro Superior de Guitarra Flamenca, studoval např. u Manolo Sanlúcara a Gerarda Núñeze. Jako interpret spolupracoval mimo jiné s Carmen Linares, s Isabel Bayón, komponoval pro Rosarii Toledo.

Manuel de la Malena - zpěvák z Jerezu, pochází z cikánské rodiny, zpívá od svých 12 let,
Vystupoval s umělci, jako jsou např. Guito Manolete, La Tati, Manuela Carrasco, Juana Amaya, Milagros Mengivar aj. Získal ceny El Premio de Mairena a La Palma de plata de Algeciras.

Termíny