HEIDENFEST 2010

Hudba

HEIDENFEST 2010

Pohanská bitva zuří dál!

26.9. PRAHA, Abaton

www.mastersofrock.cz

Neklidné pohanské nebe slibuje další hromobití! Vikingské přilbice se již blyští vzápadu Slunce a drakkary vyplouvají! Ano, HEIDENFEST se po roce vrací do ČR! Vypadá to, že vikingští a pohanští válečníci svým zbraním klid jen tak nedopřejí. Již nyní se můžete těšit na senzační BATHORY Tribute Band - TWILIGHT OF THE GODS, finské ENSIFERUM, německé EQUILIBRIUM, americké SWASHBUCKLE a holandské HEIDEVOLK.

 

Datum 26. září je zasvěceno grandiózní vikingské bitvě vklubu Abaton! Vydejte se na epickou výpravu spolu shvězdným line-upem - vydejte se na HEIDENFEST 2010.

 

TWILIGHT OF THE GODS - BATHORY Tribute Band - Senzační all-star-projekt posiluje tezi, že skuteční bohové nikdy nezemřou. Pět významných hrdinů severské metalové scény skládají hold švédské kultovní kapele Bathory. Alan Nemtheanga (Primordial), Nick Barker (Dimmu Borgir, Cradle Of Filth), Blasphemer (Mayhem), Frode Glesnes (Einherjer) a Patrik Lindgren (Thyrfing) otevírají novou knihu pohádkového dědictví mistra Quorthona. Hluboce spojeni spohanským duchem Bathory, interpretují TOTG nesmrtelné písně švédských králů nově, ale i tradičním způsobem. Tímto odvážným projektem, Alan Nemtheanga a jeho následovníci prokazují, že "Hammerheart" stále neklidně buší v hrudi pohanské scény.

ENSIFERUM - ten, jenž nese meč aneb velmi výstižný název, pro tuto kapelu! Kapela hrdých lesních poutníků Markuse Toivonena a Petriho Lindroose platí vpřirozeném spojení vikingské atmosféry a melodického deathu za etalon té nejvyšší kvality. Do svého hudebního kotle neváhají přidat ty správné ingredience, aby dosáhli jedinečného výsledku! Dravá rychlost, drsné vokály, nespoutaná atmosféra ryzí severské přírody a uhrančivé melodie, které přímo vyzývají kdivokému metalovému křepčení - to vše jsou poznávací znaky ENSIFERUM!

 

EQUILIBRIUM - německé folk/melo/blackové seskupení přidává motivy své tvorby jako místa na mapě ztraceného světa. Poslední album „Sagas" zroku 2008 je toho zářným důkazem. Symfonické výjezdy střídají divoká sóla a vše doplňují rytmy, ze kterých se tají dech. Rovnováha, to je výraz, který vystihuje kapelu nejlépe. Dokázat se vymanit zvíru podmanivých aspektů hudby EQUILIBRIUM je nadmíru těžký úkol!

 

SWASHBUCKLE - ze spojených států se rychlostí plachetnice sdobrým větrem plaví trojice ostřílených námořníků Gut-n-Wood, Bottom-Dwelling a Skins-n-Sticks! Trio neúnavně hřmotných pirátů se sničím nemazlí a na jejich hudbě je to sakra znát! Tenhle mořem načichlý thrash/death vás smete zpaluby!

 

HEIDEVOLK - arnhemský sextet ví dobře, jak rozbušit srdce každého milovníka výpravné pagan/folkové atmosféry. Mocné sbory, mohutné nosné melodie a nade vším se vznášející kytary, které zasáhnou svou živelností, to jsou HEIDEVOLK!

Pro více informací navštivte festivalové stránky http://www.heidenfest.eu/index2.php.

 

Válečná vřava brzy započne! První bojovníci ENSIFERUM, EQUILIBRIUM, SWASHBUCKLE a HEIDEVOLK čekají jen na bojový signál!

 

Vstupenky kdostání v předprodejních sítích Ticketportal (i na Slovensku), Ticketpro a Ticket-Art, na baru vMasters Of Rock Café ve Zlíně na Čepkově, u pořádající agentury Pragokoncert na tel: 577 432580, na e-mailu: mikeskova@pragokoncert.com a na stránkách www.mastersofrock.cz na dobírku a ve všech obvyklých předprodejích.

 

Termíny