PRVNÍ TEPLICKÝ BIOJARMARK

Volný čas, Pro děti

PRVNÍ ROČNÍK TEPLICKÉHO BIOJARMARKU JE TADY!

Občanské sdružení ŠTOVÍK vás srdečně zve na PRVNÍ TEPLICKÝ BIOJARMARK.

První akce svého druhu, jejíž cílem je prezentovat rozmanitou nabídku bio produktů, se uskuteční vsobotu 28. srpna vKrupské ulici vTeplicích od 10 hodin.
Vcentru města vyrostou stánky, ve kterých se představí ekofarmáři a obchodníci sbio-produkty zcelé země i ze sousedního Německa.
Těšit se můžete na bohatou nabídku bio-potravin jako je bio-zelenina zCamphillu České Kopisty, bio-mošty a bio-zavařeniny ze Zámeckých sadů Chrámce nebo mléčné produkty z ekofarmy Držovice, která nabídne vynikající ovčí a kozí biosýry a biojogurty. Nechybět bude ani stánek snabídkou přírodní kosmetiky a dalšího zboží scertifikovanou značkou BIO.
Kromě tradičních stánků sbio-produkty se návštěvníci akce mohou těšit také na stánky snabídkou Fair-trade zboží, které představí pražská asociace pro Fair-trade. Prezentovat se bude také první teplická bio-restaurace Zahrada nebo firma Missiva, která nabídne ekologicky šetrné výrobky. Minifarma z Dlouhé Louky zase na jarmarku naživo představí svá zvířátka zfarmy. Akci přijede podpořit i německá partnerská organizace Grüne Liga Ostergebirge.
Pro návštěvníky akce je připraven také doprovodný program - ekocentrum Šťovík bude například nabízet poradenství vširoké oblasti ochrany přírody, ekologie a problematiky biopotravin. Jarmark využijeme také k propagaci teplického BIOKLUBU, jehož činnost naše sdružení zahájilo vtomto roce. Lidem poskytneme veškeré informace k tzv. „bedýnkování", které u nás ve Šťovíku úspěšně probíhá. Zakoupit si budete moci i I. a II. díl naší publikace Přírodou východního Krušnohoří.
Na návštěvníky pak čekají rozmanité workshopy, na své si přijdou také děti, pro které budou připraveny zajímavé eko-hry.
Všechno prezentované zboží si návštěvníci jarmarku budou moci zakoupit a samozřejmě využít i ochutnávky. Lidé se také mohou více dozvědět o způsobu hospodaření na ekofarmách a o výrobě i zpracování nabízených výrobků.

První teplický BIOJARMARK podpořilo Ministerstvo životního prostředí ČR a Město Teplice.

Další dokumenty k akci

  
Kontakty

www.stovik.cz

Termíny