XI.šermířský festival "ŠPILBERK 2010"

Divadlo, Volný čas, Pro děti
XI. šermířský festival na hradě Špilberk

 

Pořadatelé Agentura REX a Muzeum města Brna zvou všechny příznivce historie na hrad Špilberk, kde ve dnech 3. a 4. září 2010 proběhne na Letní scéně "Pod Baštou" již tradičně XI. ročník festivalu skupin historického šermu a skupin historického zaměření. Půjde opět o soubory vybrané zcelé České republiky a celá akce je nesoutěžní přehlídkou nejen pro dospělé diváky, ale také pro rodiny sdětmi a odbornou veřejnost. Divák si může vytvořit vlastní názor na umění a kvalitu vystoupení skupiny či souboru bez ovlivnění odbornou porotou. To hlavní však je pobavit širokou veřejnost atraktivním programem ve zdech středověkého hradu nad moravskou metropolí a nabídnout školákům příjemný rozjezd do školního roku.

Letos vystoupí ve dvou programových dnech 10 českých šermířských tanečních a divadelních skupin, většinou snovými programy a hrami. Vpátek večer to bude například po orientálním tanečním vystoupení skupiny Allimah asmar netradiční představení souboru brněnského Divadla Polárka s hrou Bitva u Lipan.

Současně také nabízí pořadatelé na Letní scéně i možnost občerstvení a pro nejmenší diváky budou na místě i doprovodné programy, jízdy na koni, a soutěže, včetně návštěvy expozic Muzea města Brna.

Najděte si svůj Špilberk.

Účinkují

Festival ŠPILBERK 2010

Pátek 3.9.

 

 

hodina

skupina

pořad

1

18,00

DiMaS

Příměří

2

19,00

MEMENTO MORI

Gladiátoři - 25 min

3

20,00

 

20,30

ALLIMAH ASMAR

RED COPA

POLÁRKA

Bitva u Lipan

 

Sobota 4.9.

 

1

14,00

ČARODĚJKY S.R.O.

Kladivo na inkvizitora

2

15,00

CARPE DIEM

Pán a páže II.

3

16,00

DIVADLO BEZ STŘECHY

Šaty dělaj člověka

4

17,00

POUSTEVNÍK

Pozor, vévoda kouše!

5

18,00

SÍGŘI

Jako lvi

 

 

Termíny