Kapela The Tap Tap si zahraje s Plzeňskou filharmonií

Volný čas, Hudba

Přípravy na historicky první společný koncert kapely The Tap Tap a Plzeňské filharmonie, který se bude konat 1. září od 18 hodin na náměstí Republiky v Plzni, právě vrcholí. Na koncertě zazní hity znového alba The Tap Tap Párty na kolečkách, které obsahuje skladby od Davida Kollera, Zdeňka Svěráka Romana Holého a dalších interpretů. Pozvání na koncert přijal Tomáš Hanák, který si s The Tap Tap zazpívá svůj hit Strom kýve pahýly zkultovního filmu režiséra Tomáše VorlaPražská 5, konkrétně zpovídky Na brigádě, David Koller bude zase hostovat u své písně Nic není nastálo.

Šimon Ornest, kapelník The Tap Tap, ke koncertu říká: „Jsme rádi, že můžeme podpořit rozvoj kulturního života v Plzni a je pro nás velkou ctí, že Plzeňská filharmonie přijala naši nabídku ke spolupráci," Tomáš Hanák.

The Tap Tap je kapela studentů a absolventů škol pražského Jedličkova ústavu. Repertoár kapely tvoří vlastní i převzaté písničky českých i zahraničních umělců. Základem kapely jsou bicí nástroje, což hudebníkům umožňuje skladby velmi originálně aranžovat a interpretovat.

U The Tap Tap se nejedná o první spolupráci s „klasickým" hudebním tělesem, kapela má již za sebou spolupráci například s orchestrem Berg a Pražským smíšeným sborem. „Na spolupráci s The Tap Tap se velice těšíme. Je to kapela, která umí na sto procent využít osobitosti a talentu každého ze svých členů, a to jí dává originální a neopakovatelný zvuk," říká Michal Kolář z Plzeňské filharmonie. „Jsme proto moc rádi, že The Tap Tap svou hudbou Plzeň podporuje vkandidatuře," dodává Kolář. Stejně tak Plzeňská filharmonie v poslední době stále častěji spolupracuje s hudebními tělesy, které svým žánrem nejsou příliš příbuzné klasické hudbě, absolvovala například společné heavymetalové koncerty s kapelou Arakain.

Termíny