Anna K

Hudba

V sobotu 21.8. 2010 se můžeme v Letním Parketu Pohoří těšit na koncert Anny K se skupinou Memphis.

Dovolím si citovat zpěvaččin životopis:

Anna K. vlastním jménem Lucianna Krecarová je česká zpěvačka a skladatelka.

Do podvědomí českého publika se uvedla rolí Pacholete ve hře Kytice divadla Semafor Jiřího Suchého již v osmi letech a právě divadlo Semafor se stalo její základnou téměř na 20 let (opustila ho pouze na čas kvůli studiu - vystudovala zpěv i herectví na Státní konzervatoři v Praze). Vedle Kytice hrála např. ve hrách jako Čarodějky, Sladký život blázna Vincka, Kytice, Nižní Novgorod, Třešňová alej, Na poříčí dítě křičí, Vetešník nebo Výhybka.


Přestože její první deska Já nezapomínám (jejíž titulní duet nazpívala s Láďou Křížkem) nebyla přijata kritikou příliš pozitivně, měla velký komerční úspěch (prodalo se jí 20 000 kusů).


Na desce Amulet se autorsky podíleli P.B.CH (Wanastowi Vjecy), Oskar Petr a na některých písních se spolupodílela i Anna K. Pro natáčení desky pak byl vybrán kolektiv vynikajících hudebníků – Davida Kollera z kapely Lucie, Bradley Strattona z kapely Cirkus Praha a dalších. Toto album bylo přijato kritikou mnohem pozitivněji, nemělo však komerční úspěch předešlé desky.


Nebe, v pořadí třetí deska Anny K. a stejnojmenný hit, znamenala podstatnou změnu pro hudební vývoj zpěvačky. Album natočené poprvé vlastní kapelou bylo kritikou pozitivně přijato a Anna K. získala tři nominace Gramy. Z této soutěže si Anna K nakonec odnesla vítězství v kategoriích Nejlepší zpěvačka a za titulní píseň Nejlepší píseň. V produkci Jana P. Muchowa se na desce autorsky podíleli Tomáš Vartecký a Filip Horáček.


V roce 2005 podnikla své první hudební turné po 14 českých a moravských městech v rámci svého alba Noc na Zemi.


V roce 2009 ji zasáhla rakovina prsou. Zpočátku nechodila na žádná vyšetření. A k lékaři nešla ani poté, co si na prsu nahmatala bulku. Nyní chodí na chemoterapii. Na rakovinu zemřela její matka, a v listopadu roku 2009 i její nevlastní sestra Zuzana, se kterou vyrůstala a před pár roky i, po dlouholetém odloučení, opět dala dohromady.


Tento životopis byl převzat z Wikipedie

Účinkují

Anna K & Memphis

Termíny