Exhibiční fotbalové utkání

Volný čas

Kdo má lepší tah na branku? Slovácké divadlo z Uherského Hradiště či Městské divadlo Zlín? A kdo má vlastně lepší hráče? A kdo umí lépe kopat za divadlo? Pravda se ukáže na exhibičním fotbalovém utkání. To se odehraje na neutrální půdě, na hřišti ve Svárově, a to v úterý 24. srpna odpoledne. Slavnostní výkop je naplánovaný na 16.30 hodin. Ředitel zlínského divadla k této akci dodává: "Pojďme i nadále soupěřit, konkurence je zdravá věc. Ale s humorem. Míč je totiž kulatej pro všechny stejně."

Dvě "znesvářená" divadla ve Svárově, i tak by se dal nazvat letní souboj dvou regionálních divadel, která si při příležitosti tohoto aktu chtějí podat přátelskou ruku.
Jako rozhodčí se objeví Zdeněk Dušek, režisér, který se svými inscenacemi uvedl v obou divadlech, a proto snad bude "pískat lajnu". Ve Svárově navíc bydlí herečka Eva Daňková, kterou zná zlínské i hradišťské publikum.
Ředitel Michálek dále dodává: "Nejdřív to vypadalo jako takový nevinný nápad pro zasmání. Teď je ale jasné, že už to taková sranda není. Slyšel jsem, že kolega Stránský dokonce nikoho nepustil na prázdniny a na aranžovacích zkouškách stále dokola nacvičují standardní situace."

"Hlavní akvizicí naší sestavy je nejmladší herečka Michaela Doleželová," prohlásil při tiskové konferenci k utkání trenér zlínského týmu a umělecký šéf Petr Veselý. "Tomuto faktu přizpůsobíme celou naši taktiku. Nechci naše soupeře nějak vystrašit, ale uvažuji o sestavě 1 - 1 - 8," prohlásil sebevědomě Veselý, který si podle našeho zvláštního zdroje nacvičuje gestikulaci a la Diego Maradona.

Před utkáním bude mezi divadly uzavřena speciální "smlouva o zranění", aby byla vyloučena možnost, že jedno divadlo vyřadí druhému klíčové herce. Hrají jen zaměstnanci, ovšem nejen herci - soupiska hráčů jde napříč i do pracovníků technického zázemí. Hrací čas bude dvakrát třicet minut. "Víc neuběháme," dodává zkušeně Michálek.

Celá akce je určena pro veřejnost, neboli publikum, a to i přesto, že na toto utkání nepřijímají sázkové kanceláře žádné sázky. Bookmakeři označili utkání za natolik neodhadnutelné, že prostě nedovedli vypsat kurz. Mimochodem - vuvuzely a jiné podivnosti jsou povoleny! Přestávkový program bude velmi bohatý. Fotbalové parádičky malých dvojčat Michálkových, soutěž v penaltovém rozstřelu, rozkošné roztleskávačky, guláš a pivo - to vše slibuje příjemné odpoledne ve Svárově. Už 24. srpna.

Účinkují

Městské divadlo Zlín a Slovácké divadlo Uherské Hradiště

Termíny