Barevná devítka aneb Etnofest – festival vůní z celého světa

Výstava, Divadlo, Volný čas, Hudba, Pro děti, Turistika

V sobotu 28. srpna 2010 můžete ve vysočanském parku Podviní zdarma procestovat téměř celý svět. Od 14 hodin se zde již pošesté koná festival Barevná devítka - Etnofest. Čekají vás vůně, chutě a melodie čtyř světadílů. Představí se vám tanečníci a hudebníci z dalekých i blízkých krajin, ochutnáte kuchyni nejrůznějších zemí a zakoupíte výrobky, které jinde neseženete. Pro děti je připraveno mnoho soutěží i workshopů. Dospělé zase čekají skvělé koncerty, které vyvrcholí vystoupením kapely Gipsy.cz. Vstup je jako v minulých letech volný.

 

Největším tahákem jsou tradičně večerní hodinové koncerty. Letošní hvězdou festivalu je kapela GIPSY.CZ, která zahraje svůj romano hip hop. Svou výbušnou směsí rapu, romské muziky, funky, etna či popu rozproudila kapela i diváky Eurosongu. Další kapela CCTV ALL STARS spojuje jak hudebníky z Čech, Ameriky, Švédska, Mexika a Británie, tak různé hudební styly. Jejich našlapané folk-rockové ska reggae roztančí téměř každého. Ve stejně energickém hudebním stylu naváže CHICO DÍAZ ORQUESTA SALSABORRR, dominikánská skupina s pestrým hudebním rozmachem od salsy, merengue, po latin pop a jazz.

 

Podívaná ale nečeká návštěvníky jen na podiu, ale i v prostoru celého parku. Kolem dvaceti národností představí na Etnofestu to nejlepší ze své země. Zavítat tak můžete třeba do tibetské tiskařské dílny, nechat se učesat podle africké módy, naučit se základy salsy a chasidských tanců nebo si zabubnovat v jižanských rytmech s jedním z našich nejvýznamnějších perkusistů Milošem Vacíkem. Labužníci zase ocení kuchyni z Angoly, Bulharska, Číny, Dominikánské republiky, Ghany, Gruzie, Libanonu, Moldávie, Nigérie, Pákistánu, Ukrajiny či Vietnamu. V cizokrajných stanech se můžete seznámit s každou ze zemí, její historií i současností a odnést si ručně vyráběné tradiční předměty, které nikde jinde nekoupíte.

 

„Barevnou devítku v parku ve Vysočanech pořádáme už šestým rokem a máme radost, že se festival stal tradičním víkendovým programem nejen pro obyvatele Prahy 9. Stejně tak jsme hrdí na to, že se na festival sjíždějí cizinci a národnostní menšiny z celé České republiky. Park Podviní se tak skutečně promění v barevnou část města,“ říká radní deváté městské části Adam Vážanský.

 

Festival mají v oblibě také děti, pro které bude připravena celofestivalová hra „Za hodinu kolem světa“, ve které se pobaví, leccos dozví a zároveň soutěží o pěkné ceny. Celé odpoledne si mohou navíc hrát v dílně DDM Prahy 9 nebo se vydovádět na atrakcích Centra volného času. Pro ty, kteří se nebojí výšek, nabízí blízké lanové centrum v den konání festivalu slevu na vstupné. Dospělí zase mohou ochutnávat ty nejlepší rumy z Dominikánské republiky či sledovat program na pódiu. Ten během odpoledne nabídne například indické, romské nebo ukrajinské tance, indonéskou, jidiš nebo vietnamskou hudbu, africkou módní přehlídku či angolskou show. Večerní program zakončí taneční ohňová show skupiny Fantasmagoria. 

Kde je park Podviní?                                               

Praha 9, Vysočany                                                            

(ohraničen ulicemi Podvinný mlýn a Rubeška)           

         

Doprava

metro "B" Českomoravská, Vysočanská a tram. 15 a 19, zastávka Poliklinika Vysočany         


BAREVNÁ DEVÍTKA - ETNOFEST 28. 8. 2010                  

14:00 – 22:00 hodin

Park Podviní – Vysočany

 

PROGRAM NA PODIU

14:00            Kathak - klasický indický tanec

            Sekaa Mostamertha - gamelan music, Bali, Indonésie

            Africký módní salon Inspiration

15:00   Drum show - Miloš Vacík

Vietnamsko - český spolek Ha-Noi

Dominikánská show

Jidiš písně s akordeonem - Hana Frejková, Slávek Brabec

16:00            Cikáni jdou do nebe

Džerelo - Ukrajinské tance

Yocheved – moderní izraelské tance

17:00            Angolská show

Vietnamsko - český spolek Ha-Noi

            Duo Cala - tradiční romské písně

18:00            vyhlášení soutěží

18:30            CCTV ALL STARS (UK, USA, SW, CZ)

19:30            CHICO DÍAZ ORQUESTA SALSABORRR

20:45   taneční fireshow

21:00            koncert GIPSY.CZ

 

DĚTSKÝ PROGRAM

Dětská soutěž „Za hodinu kolem světa“- o pěkné ceny od paláce knih NeoLuxor 

Výtvarná dílna, soutěže a hry ve spolupráci s Centrem volného času a Domem dětí a mládeže Prahy 9.

 

WORKSHOPY PRO KAŽDÉHO

Bubenický workshop - Miloš Vacík, základy hry na bubny a další perkusivní nástroje, Yocheved - chasidské tance, africká výtvarná dílna.

 

ETNOTRŽIŠTĚ

Výrobky z chráněných dílen z Afriky, módní etno-doplňky, fair trade výrobky, tibetská trička, hudební cédéčka... Vše, co jinde nekoupíte.

 

OBČERSTVENÍ

Pochoutky africké, bulharské, čínské, dominikánské, indonéské, romské, vietnamské a dalších zemí. Čajovna, kavárna i vodní dýmky.

 

 

 

Účinkují

GIPSY.CZ 

Tato romská kapela zabývající se tzv. romano hip hopem (hudbou kombinující prvky rapu a hip hopu, tradiční romské hudby, jazzu a balkan brass band) je jediným českým interpretem, který si zahrál na legendárním festivalu v Glastonbury. Kromě potřebné míry zdravé agresivity nepostrádá tvorba Gipsy.cz humor, nadhled a ironii. Kapela se inspirovala jak americkými hiphopery ale také Prahou a jejími podněty genia locci.

 

CCTV ALL STARS

Mezinárodní rock and blues jam band hraje již dva roky. CCTV Allstars produkují elegantně propracovaný a přitom silně elektrizující zvuk. Ve složení kytarista a zpěvák Eddy Allen (UK), trumpetista Tommy Levecchia (USA), Štěpán Janoušek (CZ) trombon, bubeník a perkusista Omar Rojazz (MEX) mixují ska, reggae, hip hop a bluesrock v improvizovaném jam stylu, který dráždí k tanci. Kapela zatím vydala jediné album s názvem Just a World.

 

CHICO DÍAZ ORQUESTA SALSABORRR

Kapela založená roku 1998 portorikánským zpěvákem, muzikantem a skladatelem Chico Diazem patří k nejzkušenějším a světově nejuznávanějším interpretům na scéně salsy. Jejich rozpětí ale zahrnuje i merengue, cumbia, bachata, son, reggaeton, latin pop či latin jazz a další. Jejich energie a dynamický rytmus jsou pro tanečníky nebezpečně vyzývavé. A tato kapela umí své publikum pořádně rozpálit. 

Další dokumenty k akci

  
Kontakty

www.etnofest.cz

Termíny