750 let Trutnova - Výroční městská historická slavnost

Volný čas, Hudba, Pro děti

Celodenní a večerní slavnost na Krakonošově náměstí.

Hlavní scénou historické slavnosti bude celé Krakonošovo náměstí a část pěší zóny:

  • Před radnicí proběhne zahajovací ceremonie. V průběhu dne výstoupí heroldi, hudební a taneční vystoupení z různých období, sokolníci, šermíři, výcvik dragounů, večerní rytířský turnaj a ohňová show.
  •  V rytířském táboře uvidíte katovskou dílnu (ukázky i komponovaná představení s mučicími nástroji - skřipcem, pranýřem, kládou, popravčími meči, sekerou apod.), výstavku zbroje a chladných zbraní, šermířská vystoupení, ukázky letu dravých ptáků. Můžete se zapojit do rytířských her pro děti i dospělé, ozkoušet si střelbu z luků a kuší.
     
  • Na Krakonošově náměstí i na pěší zóně nabídne řadu stánků a stanovišť jarmark s prodejem tradičních rukodělných výrobků a předváděním řemesel - hrnčířský kruh, košíkář, mincovna, výrobky ze dřeva a kůže. Návštěvníci si budou moci leccos vyzkoušet a zažijí zde i chytání lapků městskou stráží či trestání nepoctivých kupců.
     
  • Historické taverny poskytnou možnost posezení, odpočinku, občerstvení - grily, tradiční jídla, nápoje.

V bezprostřední blízkosti Krakonošova náměstí budou i vedlejší scény, kde se bude odehrávat další program:

Na Svatojanském náměstí bude scéna kejklířů a komediantů: vystoupení na chůdách, dětský koutek s žongléry, malá pouliční divadélka.

U Muzea Podkrkonoší bude scéna hudby a tance: dobové kapely, ukázky dobových tanců - zapojení dětí i dospělých.

Mezi městskými hradbami (tedy v ulicích, jež se nacházejí v lokalitě, kterou kdysi obklopovaly městské hradby) potkáte žoldnéře, hlídky městských stráží, uvidíte jejich půtky a souboje, ale také výcvik mušketýrů a halapartníků.

Během dopoledne od 10:00 hodin již můžete navštívit rytířský tábor, jarmark, uvidíte i několik drobných vystoupení. Slavnostním zahájením však bude velký kostýmovaný průvod, který vyjde ve 13:00 hodin z náměstí Republiky, projde pěší zónou - Horskou ulicí na Krakonošovo náměstí, kde se uskuteční slavnostní zahajovací ceremonie. Poté se program slavností už naplno rozproudí na všech scénách a potrvá až do 22:00 hodin. Program slavnosti zajišťuje Společnost pro zachování kulturního dědictví historie a romantiky, Slezská Ostrava.

Kontakty

www.uffo.cz

Termíny