FRENŠTÁTSKÉ SLAVNOSTI, XI.Mezinárodní folklorní festival

Hudba

Město Frenštát p. R., Valašské folklorní sdružení, Folklorní sdružení ČR, Valašský soubor Sedmikvítek a CVČ ASTRA Frenštát p. R vás zvou

 

 3. a 4. září do Frenštátu pod Radhoštěm

na XI. mezinárodní folklorní festival Frenštátské slavnosti.

 Frenštátské slavnosti jsou vyvrcholením Frenštátského kulturního léta. Během dvou festivalových dnů vystoupí na frenštátském náměstí domácí a zahraniční folklorní soubory, pěvecké sbory a vsobotu se knim přidají i lidoví umělci na jarmarku řemesel.

 

PROGRAM XI. MFF FRENŠTÁTSKÉ SLAVNOSTI

 

Pátek 3.9.2010

16,30 Zahájení Folklorního festivalu

16,45 Zpíváme pro radost

18,00 Naši jubilanti

18:45 Nejen řemeslo se dědí zotce na syna

19:30 Když se řekne Markovice

20:00 Vyhrávačka

 

Sobota 4.9.2010

 9,30 Jarmark lidových řemesel

12:00 Krojovaný průvod

13:00 Zpíváme pro radost

14:00 Zdravice hostů

14:15 Děti na Valašsku

15:30 Radujme se, veselme se

17:00 Muzicírování

18:30 Roztančené náměstí

 

XI. Frenštáské slavnosti se pořádají pod záštitou senátora Parlamentu ČR - Milana Bureše, předsedy Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže - Petra Rafaje, náměstka hejtmana Moravskoslezského kraje - Slavomíra Recmana, předsedy Matice Radhošťské a Muzejní a vlastivědné společnosti ve Frenštátě p. R. - Drahomíra Strnadla, ředitele společnosti Continental s.r.o. ve Frenštáte p. R. - Zdeňka Przybyla, za podpory Moravskoslezského kraje a Ministerstva kultury ČR.

Pokud máte rádi valašský folklor, přijeďte do Frenštátu pod Radhoštěm pobavit se, zazpívat si i zatančit sfolklorními soubory, potěšit se krásou lidových krojů a zručností lidových řemeslníků. Poznáte i lidové umění jiné země a nádherný kraj moravských Beskyd.

Účinkují

Na letošní XI. ročník slavností přijedou z dětských souborů Malý Sedmikvítek - Frenštát p. R., Malá Lipta - Liptál, Ovečky - Valašské Meziříčí, Valášek - Kozlovice, Vizovjánek - Vizovice.

Dospělé soubory Demižón - Strážnice, Lipta - Liptál, Markovice - Postřelmov, Radhošť - Trojanovice, Sedmikvítek - Frenštát p.R., Šmykňa - Ostrava, Vizovjánek - Vizovice.

Tance a písně jiných zemí předvedou soubory Vladislavia - Wodzislaw-Polsko, Mogilanie - Polsko a Goralská kapela Rajwach - Polsko.

Další dokumenty k akci

  
Termíny