Roudnické vinobraní

Hudba

Na letošní rok připravujeme dvě plnohodnotné scény: nádvoří Lobkowiczkého zámku a Přírodní divadlo v Zámeckých zahradách. Právě prostor Přírodního divadla je stvořen pro festivaly a hudební produkce a naším cílem je vdechnout areálu znovu, byť zatím na jeden jediný den, život. Cílem letošního vinobraní je nabídnout vyžití pro celou rodinu, malé i velké na celý den.


• Na Karlově náměstí můžete obdivovat v rámci akce Historici v Roudnici - 9. ročník výstavy historických vozidel - automobilů, motocyklů a další techniky. Výstava bude zahájena, stejně jako program vinobraní, v 10 hodin za hudebního doprovodu skupiny Bonus VI. Jurčíka. V 14:30 začne slavnostní defilé vozidel a start spanilé jízdy (50 km krajinou Podřipska).


• Ze strany zámku u Karlova náměstí nahradí hudební scénu zázemí pro prodej a konzumaci vína z produkce Lobkowiczké zámecké vinařství Roudnice nad Labem, s.r.o. s doplňkovým prodejem občerstvení a klidným posezením.


• Z roudnického nádraží vyrazí pětkrát během dne motoráčková třívozová retro souprava Klubu železničních cestovatelů ala 70. léta 20. století. První odjezd v 10:46, poslední ve 20:46. Třikrát do Straškova, dvakrát až do Budyně nad Ohří po trati, kde je běžná doprava zastavena. Ve vlaku bude řazen barový vůz Bixovna.


• Těšit se můžete také na možnost plavby lodí po Labi a třetí scénu od 15:30 hodin na palubě lodi Porta Bohemica.


• Samotné „zámecké scény“ nabídnou od 10 do 23 hodin například: zábavnou show po děti, šermířské vystoupení Askalon, Little Big Band (swingový orchestr Roudnice), Avalon (skotská hudba), taneční a pěvecké vystoupení, 16:00 Neon Band, Bonus VI. Jurčíka, Nainzerát, Pavel Houfek Band, Ali Amiri s kapelou, Petr Kotvald + Bárbý (dance company), Přívoranka, Houpací kůň, Vynález zkázy, U. M. P., Navostro, Děda Mládek Ilegal Band, Revival Rock set Cover Band a další.


• Připraveny jsou dětské koutky, soutěže, hry, výtvarné dílny, atrakce a chybět nebude ani Sváťovo divadlo, dravci a koně.


• Chybět nebudou ani stánky včetně těch s tradičními řemesly a zbožím. Najdete je na nádvoří, v areálu zámku a zahrad, v Očkově ulici a v části Karlova náměstí.


• Otevřeny budou vybrané památky, muzeum i galerie.


• Kompletní program vinobraní najdete na webu (http://www.roudnicenl.cz/vinobrani) a plakátech.


CENY VSTUPENEK:


• V předprodeji: 60,- Kč / 30,- Kč PŘEDPRODEJ ZAHÁJEN na http://www.roudnicenl.cz/vinobrani nebo na http://www.kzm-roudnice.cz/cz/predprodej-vstupenek/. Vstupenky je možné vyzvednout v předprodejních místech i v den konání akce do 14 hodin.


• Na místě: 100,-Kč / 60,-Kč

Účinkují

Děda Mládek Ilegal Band, Ali Amiri s kapelou, Petr Kotvald + Bárbý (dance company), Askalon, Little Big Band (swingový orchestr Roudnice), Avalon (skotská hudba), Neon Band, Bonus VI. Jurčíka, Nainzerát, Pavel Houfek Band, Přívoranka, Houpací kůň, Vynález zkázy, U. M. P., Navostro, Revival Rock set Cover Band a další.

Termíny