Podzimní mlsání na hradě Šternberk

Volný čas


sobotu 14. října 2017 se po roce vrátí na hrad Šternberk festival dobrého jídla - PODZIMNÍ MLSÁNÍ. Tak jako v předchozích letech připravíme pro návštěvníky ochutnávky netradičních historických pokrmů. Gurmánský festival proběhne od 10 do 16 hodin a ochutnávky se uskuteční poprvé v exkluzivním prostoru zrekonstruované Liechtensteinské kuchyně.

Všechny pokrmy připravené v rámci sobotního dne jsou inspirované kuchařskou knihou „Dobrá kuchařka českých šlechticů a měšťanů od gotiky po baroko“. Součástí vstupného na prohlídky hradu budou ochutnávky jídel zdarma, další pokrmy lahodné chuti bude možné zakoupit. V letošní nabídce naleznete pochoutky na grilu, pečené koláče, Guláš knížete Jana a mnoho dalších lahůdek. Přijďte ochutnat na hrad Šternberk.

Vstupné na pozimní mlsání činí 200Kč pro dospělé osoby, studenti senioři a děti do 15 let zaplatí 140 Kč a rodinné vstupné činí 540 Kč. V ceně jsou zahrnuté kostýmované prohlídky celého hradu a ochutnávky jídel zdarma. Průvodci v historických kostýmech vás seznámí nejen s historií hradu, ale přidají i informace týkající se historie stolování a přípravy pokrmů na hradech a zámcích.

Patříte-li mezi milovníky historie nebo dobrého jídla, měli byste v sobotu 14. října 2017 zavítat na hrad Šternberk. Akce „Podzimní mlsání “ nabízí ochutnávky netradičních pokrmů servírovaných v historickém prostředí, možnost prohlédnout si krásný šternberský hrad a dozvědět se zajímavé informace o stolování pánů i měšťanů. Více informací naleznete na www.hrad-sternberk.cz. Těšíme se na vaši návštěvu.

Termíny