Pálavské vinobraní 2010

Hudba

Druhý zářijový víkend bude vMikulově již tradičně patřit vínu, burčáku, historii a krojům. Návštěvníci letošního Pálavského vinobraní se mohou těšit na historický průvod, řemeslnou tržnici, národopisné soubory, koncerty, stánky svínem, lahodným burčákem a nejrůznějšími kulinářskými specialitami.

Náměstí bude vpátek a sobotu žít folklorem, představí se Vojenský umělecký soubor Ondráš, cimbálová muzika Jožky Severina, folklorní soubor Skaličan, Docuku, Bezobratři a další. Amfiteátr bude patřit hvězdám české hudební scény. Vpátek se návštěvníci mohou těšit například na koncerty kapel Nightwork a Monkey Business, vsobotu vpravé poledne vystoupí na amfiteátru Lucie Bílá, poté skupiny Kryštof, Mandrage, David Koller & Band, Xindl X, Jana Kratochvílová, Support Lesbiens a další. Vneděli mohou návštěvníci společně se zástupci města Mikulova vystoupat na Svatý kopeček a na náměstí bude koncertovat Marie Rottrová. Vodpoledních hodinách se uskuteční tradiční Mezinárodní přehlídka dechových hudeb. Novinkou letošního vinobraní bude vinařské městečko vtěsné blízkosti náměstí a historický program na Kozím hrádku jako spojnici mezi náměstím a amfiteátrem. Nebude chybět ani řemeslná a vinařská tržnice, druhý ročník Mistrovství České republiky vrozeznávání vůní ve víně a další rozmanitý program. Pořadatelé nezapomínají ani na děti. Součástí řemeslné tržnice budou nejrůznější atrakce, vneděli se mohou naši nejmenší pobavit u her a soutěží.

Permanentky na Pálavské vinobraní jsou v předprodeji vTuristickém informačním centru Mikulov a kanceláři Mikulovské rozvojové. Včervenci a srpnu za ni zaplatíte 200 Kč (důchodci 170 Kč), vzáří bude permanentka stát 250 Kč (důchodci 200 Kč). Společná vstupenka na Pálavské a Znojemské historické vinobraní je vprodeji za 300 Kč. Jízdenka na Mikulovský expres je součástí permanentky na Pálavské vinobraní za 300 Kč. Děti do 12 let mají vstup na akci zdarma. Je možné objednat si zaslání třídenní vstupenky na dobírku na adrese janderkova@mikulov.cz.

Účinkují

Lucie Bílá, Nightwork, Monkey Business, Kryštof, Mandrage, David Koller & Band, Final fiction, Xindl X, Jana Kratochvílová, Support Lesbiens, Marie Rottrová a další.

Kontakty

www.mikulov.cz

Termíny