Nábřeží řemeslníků

Volný čas

Na Tylovo nábřeží do Hradce Králové přijedou vsobotu 10. a vneděli 11. července lidoví řemeslníci zcelé České republiky a zahraničí. Od 11 do 18 hodin se na břehu Labe před Pedagogickou fakultou uskuteční už pošesté „Nábřeží řemeslníků". Výrobci předvedou svůj um, nabídnou k prodeji originální výrobky a zapojí zvídavé děti do tvůrčí práce. Tylovo nábřeží se na celý víkend změní vtvůrčí dílnu, kde budou děti kroužit hrnečky, kovat na kovadlině, zdobit perníky a vyrábět prstýnky. Poprvé bude tradiční akce dvoudenní a s bohatým doprovodným programem.

Na půvabné nábřeží pařížského typu přijede celkem 50 vybraných řemeslníků, zejména: kovář, hrnčíř, řezbář, dráteník, perníkářka, sklářka, košíkář a další. Své dřevěné stánky si rozloží na chodník pod stromy od Pražského mostu po elektrárnu Hučák. Děti budou sledovat pohádky, zkoušet jednotlivá řemesla
a dospělí mohou u medaře ochutnávat horkou medovinu nebo u řezníka rožněné sele. Nábřeží řemeslníků se uskuteční spodporou Města Hradec Králové, Univerzitou Hradec Králové a Gymnáziem JKT. Lidový trh se koná za každého počasí.

V celodenním kulturním programu vystoupí herci z Teplic, kteří předvedou neuvěřitelná čísla. Koblíbeným patří tyto kusy: rychloškola žonglování, jarmareční písně, polykač jedů, tanečnice, provazolezkyně, cvičená blecha Arabella, provazochodecká škola, hadí muž, střelnice, drezúra lva Leona bez ochranné mříže, mořská panna, půjčovna hadů škrtičů, blecha Arabella na stěně smrti a krocení dravých piraní v pojízdném akváriu. Kvidění budou také dravci.

 

Městskou slavnost zařazenou do prestižních akcí REGINA pořádá Dobré divadlo, které se jinak věnuje amatérským divadlům. Vkrálovéhradeckém ADALU uvádí cyklus oceněných her zJiráskova Hronova
pod názvem Hradecké divadlo. Více informací je na www.dobredivadlo.cz

Termíny