Farmaření na Točníku

Pro děti

Den vytvořený dětmi a jejich rodiči pro děti a jejich rodiče. Od 10:00 do 18:00 na hradě Točník.

 

Naučte se hřebelcovat koníky, podojit kravičku a nakrmit králíky. Víte jak funguje život na farmě? Jak pečovat o zvířata? Kdo nám dává mléko? Co jíme z obilí? Děti se vše naučí formou hry, pobaví se i rodiče.

 

V naší archeologické stezce na vás tentokráte nečekají jen hádanky, kvízy, dinosauři, sopky a vykopávky, ale i možnost vyzkoušet si zemědělství před mnoha stovkami let. Pod vedením odborníků z Ústavu archeologické památkové péče Středočeského kraje z Nižboru si postavíte domeček ze slámy a hlíny, vyzkoušíte si práci na poli nebo s kamenem dle našich předků.

 

Indiánské léto. Poznejte s námi život indiánů. Hrajte si s indiány. V indiánské vesničce se budete cítit báječně.

 

Orchestr pod širým nebem. Bubnování pro celou rodinu s bubnujícím mágem. Děti i rodiče se uvolní pod vedením odborníka. Všichni se stávají součástí velkého orchestru pod srpnovým nebem.

 

Poklad. V obilí čeká na každého poklad. Co najdete je vaše.

 

Pohrajete si se zvířátky, farmářskými domečky, zvěrolékaři, traktory a zemědělskými stroji. Všechny hračky jsou z dílen těch nejlepších výrobců - Olymptoy, Playmobil či Lego.

 

Soutěže. Pro maminky v rýžování čočky s hrachem o nejlepší popelku. Pro tatínky v běhu s plným popelčiným střevíčkem.

 

Tvořivé radovánky. Děti si vyrobí pytlíček pout-puri. Domů si vytvoří ozdoby ze srpnových plodů, sami si ozdobí medový perníček.

 

Kvízy, hádanky, pořekadla. Srpnové tradice jsou pro nás hrou. Poznají děti květiny, obilí a plody ze srpnových zahrad a polí?

 

Pohádky a mystika v kapli. Maminky, tatínkové i děti si odpočinou při vyprávění pohádek od pohádkových bytostí.

 

Hudba, dobré jídlo a pití. Od farmářů, tetiček a pěstitelů, pocta obilí pivu a kukuřici. Houbové, lilkové a cuketové hody.

 

Prožijte společně báječný den. To vše za 150 korun na osobu. Rodina se třemi dětmi za 500 korun.

 

Hrad Točník, dálnice D5, sjezd č. 34, www.parktriveze.cz, www.tocnik.com

 

 

 

 

Účinkují

Děti a jejich rodiče

Termíny