Brněnský Lunapark výletuje

Divadlo, Volný čas, Hudba, Pro děti, Turistika

Výlet první

Medlánky ožijí 3.7.2010 divadelně-kávovou náladou. Startujeme v 18:00.

Divadlo ke kávě

Na programu je divadlo V Karanténě - vkarantene.unas.cz, které navazuje na tradici kočovných divadelních spolků. Putuje po malých obcích, ale je velmi úzce spjato právě s Brnem. Divadlo se řídí pořekadlem: Když nemůže Mohamed k hoře, musí hora k Mohamedovi. A proto výletuje také s námi.

Divadlo V karanténě se na festivalu Brněnský Lunapark aneb Divadlo ke kávě představilo s představením Tetřev v hrušni, Miran a Kajetána – Propuštěnci z Karantény a Vy máte šanci vidět toto představení opět, v jiném prostředí. Narušení všednosti nevšedním setkáním dvou lidí, akce, která by se za normálních okolností nikdy nestala, přirozená činnost podléhající  vlastním pravidlům, velký svět podlehl mikrosvětu, prapodivný bál na hranici iluze a pravdivosti, divní lidé v maskách a zvláštních kostýmech, kteří do kavárny patří jako všichni ostatní...

Doprovodný program

V doprovodném programu zazní jemně perlivá hudba skupiny Tonyc - bandzone.cz/tonyc , které se nedá upřít jedinečný styl a rytmus. Tonyc mísí funky-dance s jazzem. Jsou živí, jsou hraví.

Kudy tam?

Do kavárny Coffee Club – (http://www.coffeeclub.cz/ ) se dostanete autobusem č. 41, 65 nebo ‚71, zastávka Medlánky. Ti, kteří dávají přednost jízdě na kole, mohou využít cyklotrasu vedoucí z Komína přes Kníničky. Na motorce či autem? Není problém, hned vedle kavárny je k dispozici parkoviště. Kavárna je bezbariérová, tudíž akce zde je zcela vhodná i k příjezdu na vozíčku či jiným způsobem.

 

Medlánky, ačkoliv jsou nejmenší městskou částí, jsou zajímavé nejen svými přírodními krásami, v jejich centru se nachází zámek a zámecký park (http://www.hrady.cz/index.php?OID=5389 ). Kromě toho zde najdete hranolovitou kapličku a sportovní letiště (http://www.akmedlanky.cz/ ) zaměřené především na bezmotorové létání, které je sídlem jednoho z největších a nejstarších aeroklubů u nás a za dobu svého trvání se stalo významným brněnským fenoménem. Na letišti najdete hodně často také modeláře se svými modely letadel, což je také milá podívaná.

 

Veškeré další informace naleznete na oficiálních webových stránkách festivalu: www.brnensky-lunapark.cz

Účinkují

Divadlo V karanténě - www.vkarantene.unas.cz

Tonyc - www.bandzone.cz/tonyc - jemně perlivá hudba

Termíny