Výstava Bedřišky Znojemské

Výstava

Výstava celoživotního díla Bedřišky Znojemské

„Život člověka vdnešním světě, jeho bolesti a naděje. Víra, společnost, vše, čím člověk žije a život po životě." To jsou témata výstavy celoživotního díla Bedřišky Znojemské. Malířky, která ve svých obrazech otevírá divákovi bránu do jiného světa. Na jedné straně je její tvorba zneklidňující, plná bolesti, smutku, necitelnosti a krutosti světa, na druhé straně nalezneme jemné lyrické podtóny, básnickou obraznost a symboliku znovuzrození, života a naděje.

 

Její tvorba je prodchnuta hlubokou vírou, jíž se nevzdala ani vletech totality a tuhé normalizace. Do české malby vnesla mystickou krásu, poetičnost a oduševnělost. Obrazy, malované vduchu romantického symbolismu, vyprávějí hluboké příběhy. Vdnešním přetechnizovaném světě působí díla Bedřišky Znojemské jako pohlazení na duši.

 

Malby, kresby, dřevořezby, vitráže a fotografie Bedřišky Znojemské budou vystaveny od 17. 6. do 22. 8. 2010, vGalerii Klementinum, Národní Knihovna ČR, Křižovnická 190, Praha 1. Společně sdílem Bedřišky Znojemské bude na výstavě zastoupeno i dílo jejího manžela, sochaře a řezbáře Bořivoje Krejčího (1932 - 1991) a malby jejího otce, Bohumila Fritze (1898 - 1959).

 

Více informací na www.znojemska.cz

 

Kontakty

www.znojemska.cz

Termíny