Patria Direct Open 2010

Sport

Olympijští vítězové, vládci Světové série nebo také hráč, který si jako první v historii plážového volejbalu na prize money vydělal více než dva miliony dolarů. Turnaj Patria Direct Open, který ve dnech 15.-20. června uvidí pražská Štvanice, bude mít špičkové obsazení. Přímo do hlavní soutěže budou nasazeny tři české dvojice.

 Christoph Dieckmann (Prague Open 2008)„V Praze se představí opravdu ta nejlepší světová špička, diváci se mohou těšit na špičkový beachvolejbal. Doufám, že vyjde počasí jako minule, protože se pak můžeme těšit opravdu na velké věci,“ říká Michal Palinek, někdejší špičkový hráč a nyní beachvolejbalový trenér.

 Světová špička se vyznačuje pestrostí a vyrovnaností. Velmocí je Brazílie na čele s rekordmanem v počtu vyhraných turnajů či vydělaných dolarů Emanuelem Regem, který v letošní sezoně hraje s Cerutti Alisonem. Na startovní listině figurují i silné americké páry – například aktuální olympijští vítězové Todd Rogers a Phil Dalhausser nebo historicky první vítězové z Prahy Jake Gibb a Sean Rosenthal.

Emanuel Rego (Brazílie) a Richard Schuil (Holandsko) na Prague Open 2008„Na výkony Brazilců se moc těším, co jméno, to pojem,“ glosoval brazilské páry Palinek. LBrazilci už letos opanovali například turnaj v Šanghaji, kde vyhrála dvojice Harley – Pedro. K favoritům budou patřit i Gibb a Rosenthalem. Hrají dobře, v Římě porazili i Rogerse s Dalhausserem,“ odhaduje Palinek.

 Hodně vysoko míří i evropské páry, mezi nejlepší z nich patří Němci (Brink – Reckermann, Klemperer – Koreng), Španělé (Herrera – Gavira, Mesa – Lario) nebo Nizozemci (Nummerdor – Schuil). „Osobně se také těším na výkon Švýcarů Lacigy s Bellaguardou, který je naturalizovaným Brazilcem. A také uvidíme, co předvede ruský bijec Igor Kolodinsky, jenž má přezdívku Ivan Hrozný a hraje s Dmitrijem Barsoukem,“ řekl Palinek.

Na českém turnaji se dostane většímu prostoru i domácím párům, hned tři z nich budou nasazeny do hlavní soutěže, přičemž dva z nich na velmi výhodných pozicích 9 a 10. Šanci poprat se o dobré umístění mají Petr Beneš s Přemyslem Kubalou nebo Michal Bíza s Robertem Kufou.

 Diváci budou mít přístup na všechny turnajové zápasy zdarma, na finálové zápasy se očekávají až 4 tisíce diváků. Více informací na oficiálních stránkách turnaje www.pdopen2010.cz.

Termíny