Dobytí Kravař

Volný čas, Pro děti, Turistika

„ DOBYTÍ KRAVAŘ", 17. července 2010 od 12.00 do 19.00 hod.

                              Info - www.dobytikravar.cz

Přeneste se s námi do druhé poloviny 18.století, do doby generála Laudona. Pruská armáda obsadí Kravaře a na jeden den se stanete poddanými pruského krále Fridricha. Pruská armáda ukradne pokladnu a pro výstrahu vyhodí z okna odbojného starostu. Obec bude dobývat zpět císařské vojsko. Tato bitva proběhne na začátku a konci akce. Skutečná bitva se nestala přímo v Kravařích, ale poblíž vesnice. Silnější Rakušané nakonec Prusy z Kravař vyhnali.

Dále se budou předvádět slasti a strasti tehdejších vojáků, verbování, vojenské ležení, markytánky, dělostřelectvo, bubeníci atd. Po celý den náměstí ožije řemeslným trhem, závody vlukostřelbě, vystoupí ŽELEZNÝ ZEKON, předvede se Klaun Kristián, budete si moci pohladit živého medvěda a tygra, kposlechu bude živá hudba, povozit se můžete na koních a ponících, prohlídnete si dravé ptáky, zazní známé písně o generálu Laudonovi, na chuť zabíjačkové hody, grilování, výstup místní základní školy, celý den bude otevřen opravený kostel s výstavou mešních rouch. Bude také otevřen památný skanzen Vísecká rychta (vzdálen cca. 300m od náměstí), který bude taktéž sdoprovodným programem.

Vstupenku platnou na celý den smožností vstupu jak na náměstí, tak i na Víseckou rychtu si můžete zakoupit na obou místech vden konání akce již od ranních hodin.

Zdarma se můžete svést historickým vláčkem „Hurvínek" na trase Česká Lípa - Kravaře - Lovosice. Vláček staví ve všech stanicích a dopraví vás vprůběhu dopoledne do Kravař na Dobytí, jízdní řád a další najdete na výše zmíněném webu www.dobytikravar.cz.

Znádraží i na nádraží sveze případné zájemce kočár tažený koňmi.

Vstupné: dospělí - 70,-Kč

děti, studenti a senioři - 30,-Kč

děti do jednoho metru výšky - zdarma

Pořadatel: JP-TOP s.r.o. ve spolupráci spartnery:

  • a) obec Kravaře www.kravarecl.cz
  • b) Vlastivědné muzeum a galerie vČeské Lípě - Vísecká rychta
  • c) Michal Spilka - výroba replik historických zbraní - meče, kordy, palaše: http://historickezbrane.wz.cz, www.kanony.cz, tel: 607230 146
  • d) Oldřich Matějka CS Kámen, opravy a servis stavebních strojů CATERPILLAR, tel: 777057 357
  • e) Mini bagr Kravaře, Hej! Hej! Hej! Rukama nic nekopej! tel: 722012 906
  • f) Honda - Česká Lípa www.lipex-plus.cz

Kooperativa - Česká Lípa www.koop.cz

Účinkují

Císařská a pruská armáda, dělostřelci, vlajkonoši, bubeníci, Železný ZEKON, Klaun Kristián, živý tygr Čiko a medvěd Jerry, koně, poníci, muzikanti, řemeslníci, historický vlak Hurvínek, Horačky, a další

Další dokumenty k akci

  
Termíny