***Cyklistické putování po hradech a zámcích Podorlicka***

Výstava, Volný čas, Hudba, Sport, Turistika

Pro letošní rok jsme pro Váš připravili cyklo víkend s celodenním výletem, při kterém navštívíte dva hrady a dva zámky. Pobyt tvoří ubytování na dvě noci ( pátek + sobota ) v pokoji s moderní koupelnou a příslušenstvím, barevnou TV se SAT programy, snídaně formou švédského stolu pro 2 osoby, kompletně vybavený minibar na pokoji ( na osobu : 0,20 lt známkové víno, 0,33 lt značkové pivo, 0,33 lt minerální voda, 0,25 lt ovocný džus, 0,33 lt Coca Cola, nebo Pepsi Cola ), polopenzi pro dvě osoby formou výběru z celého jídelního lístku, parkovací místo na vlastním parkovišti. Vlastní kolo je pro tento pobyt podmínkou. Při příjezdu je pro každého našeho hosta připravena cyklomapa, turistická mapa a prospekty s širokou nabídkou přírodních zajímavostí a památek z okolí Kostelce nad Orlicí a Orlických hor.
Všechny naše pokoje jsou vybaveny novým moderním nábytkem, prostorné koupelny mají vlastní příslušenství + WC. Každý pokoj má barevný TV se SAT programy, radiopřijímač, ledničku. Pro všechny hosty je bezplatně k dispozici hotelová posilovna, kterou hotel stále zdokonaluje.

Po sobotní snídani se vypravíte z hotelu po cyklostezce do Doudleb nad Orlicí, kde bude Vaše první zastávka. Zde navštívíte panské sídlo Bubnů z Litic - Zámek Doudleby ( Znáte z filmu Báthory ).

Trasa pokračuje z Doudleb nad Orlicí přes vesničku Záměl, ( zde si můžete výlet zpestřit vyjížďkou na koních v rodinné farmě, se kterou náš hotel úzce spolupracuje ) směrem do malebného městečka Potštejn, který bude Vaší druhou zastávkou. Zde si prohlédnete původní sídlo šlechtických rodů Chamaré a Dobrzenských - zámek Potštejn  a především jednu z největších zřícenin v České republice - hrad Potštejn  V Potštejně můžete zároveň navštívit v romantickém Anenském údolí Country kemp Vochtánka, který nabízí téměř každý den nějaký zajímavý program.

Z malebného městečka Potštejn se vypravíte po cyklostezce vedoucí údolím řeky Divoká Orlice do Litice. Malé obci dominuje zřícenina hradu Litice, kterou nelze přehlédnout a právě zde Vaše trasa končí. Hrad Litice se stal oblíbeným především pro celou řadu programů, které pro své návštěvníky po celý rok pořádá.

Po prohlídce hradu se rozjedete zpět do hotelu a to buď po stejné trase, po které jste přijeli ( celková délka trasy tam i zpět cca 35 km ), nebo zvolíte některou z nabízených cyklotras, která ovšem bude již o něco delší.

Víkendový program :

Pátek

 • Příjezd do hotelu - ubytování.
 • Večeře při svíčkách v hotelové restauraci, při příznivém počasí na prostorné hotelové terase.

  Sobota
 • Snídaně formou švédského stolu v hotelové restauraci, nebo na hotelové terase.
 • Odjezd na kolech na celodenní výlet
 • Večeře při svíčkách v hotelové restauraci, při příznivém počasí na prostorné hotelové terase.

  Neděle
 • Snídaně formou švédského stolu v hotelové restauraci, nebo na hotelové terase.

  Cena pobytu obsahuje :

 • Ubytování v hotelu Panský Dům na dva dny pro dvě osoby včetně snídaně ( vždy formou švédského stolu ).
 • Páteční a sobotní večeře pro dvě osoby ( hotelové talony s možností výběru z celého jídelního lístku ).
 • Při příjezdu láhev sektu na pokoji a minibar na pokoji pro dvě osoby.
 • Vstupné do zámku Doudleby a Potštejn pro dvě osoby.
 • Vstupné do hradu Litice a Potštejn pro dvě osoby.
 • Cena pobytu pro dvě osoby : 3 390 Kč. Při pobytu pouze jedné osoby poloviční cena + 600 Kč.
 • Kontakt na hotel :

  hotelpanskydum@seznam.cz

  www.pansky.unas.cz

  T 602411791

   

   

  Termíny