Festival Tichý hlas pro Svatou zemi 2010

Hudba

IX. ročník festivalu v Libčicích nad Vltavou v neděli 6. 6. 2010

V neděli odpoledne ve 14 hodin 6. 6. 2010 již podeváté ožijí Libčice nad Vltavou festivalovým děním. Již podeváté se sejdou křesťané a Židé, aby společně dali najevo, byť „tichým hlasem", svou touhu po pokoji a míru ve Svaté zemi. Tradičně festival zahájí ekumenická bohoslužba ve 14:00 v katolickém kostele, kterou povedou zástupci katolické i evangelické církve a židovských obcí. V 15:15 se rozběhne hudební program na zahradě při katolickém kostele, kde vystoupí písničkáři Dáša VOŇKOVÁ, Karel DIEPOLD a Marie KUBÁTOVÁ a skupiny MIŠPACHA, THE MEETING POINT, KLEC a KOZA NA ÚTESU a v kostele evangelickém skupina GESHEM, Slávek KLECANDR a Petr LINHART. Nebude chybět ani diskusní blok o Svaté zemi, o Izraeli a o dialogu mezi Židy a křesťany. Můžeme se tedy těšit nejen na spoustu zajímavé muziky, ale i na mnohá setkání se zajímavými lidmi z církve i z židovských obcí. Můžeme se těšit i na osobní setkání spousty obyčejných lidí, jímž leží na srdci osud země, která je skutečně svatou pro mnohá náboženství, která je i jednou z kolébek naší civilizace. Součástí festivalu je také výstava „Zmizelí sousedé" v sále Městského úřadu.

Srdečně zveme všechny lidi dobré vůle. Festival pořádá římsko-katolická farnost a evangelický sbor v Libčicích, Společnost křesťanů a Židů, město Libčice nad Vltavou a Společenství svaté Ludmily.

Více informací na stránkách www.peplum.cz.

Účinkují

V 15:15 se rozběhne hudební program na zahradě při katolickém kostele, kde vystoupí písničkáři Dáša VOŇKOVÁ, Karel DIEPOLD a Marie KUBÁTOVÁ a skupiny MIŠPACHA, THE MEETING POINT, KLEC a KOZA NA ÚTESU a od 16 hodin v kostele evangelickém skupina GESHEM, Slávek KLECANDR a Petr LINHART.

Další dokumenty k akci

  
Termíny