39 stupňů - Alfred Hitchcock, John Buchan

Divadlo

Poprvé byla hra uvedena v červnu roku 2005 v divadle West Yorkshire Playhouse (režie: Fiona Buffini) , v srpnu 2006 měla premiéru v Tricycle Theatre v Kilburnu. Tato inscenace byla převedena 14. září 2006 do Criterion Theatre v londýnském West Endu, kde se nepřetržitě hraje dodnes. Tato produkce je povolena společností Carlton Film Distributors Ltd.

Předlohou pro napsání této britské komedie se stal stejnojmenný, dnes už klasický film Alfreda Hitchcocka z roku 1935. Režisér David Ondříček, pro něhož je tato inscenace zároveň první divadelní režií, vychází nejen z divadelního textu, který jeho autor napsal pro čtyři postavy, ale také se inspiruje Hitchcockovým filmovým zpracováním původního špionážního románu Johna Buchana z roku 1915.

Hlavní hrdina Richard Hannay se podivnou shodou okolností dostane do nezáviděníhodné situace. V jeho bytě je zavražděna neznámá agentka a on se stane hlavním podezřelým. Začíná hon na zločince, během něhož se Hannay snaží nejen uprchnout, ale především nalézt a usvědčit pravé viníky.
(použité texty převzaty z webových stránek Dejvického divadla)

Účinkují

Hrají: Jaroslav Plesl, Simona Babčáková, Václav Neužil, David Novotný

Překlad: Pavel Dominik, scéna: Martin Chocholoušek, kostýmy: Martin Chocholoušek a Vladimíra Fomínová, hudební spolupráce: Matěj Kroupa, dramaturgie: Eva Suková

Režie: David Ondříček

Termíny