Bohemia Jazz Fest 2010

Volný čas, Hudba

Jubilejní V. ročník Mezinárodního jazzového festivalu Bohemia Jazz Fest na své pouti po náměstích letos poprvé zamíří také na Moravu. Brno se letos stane sedmým městem, na jejichž náměstích se od 13. do 25. července uskuteční za účasti špiček světové jazzové scény další ročník Bohemia Jazz Festu. Letos vystoupí např. Stanley Clarke Group nebo Larry Carlton Trio. Festival bude tradičně zahájen na pražském Staroměstském náměstí a zakončí na náměstí Přemysla Otakara II. v Českých Budějovicích.

Zakladatelem a organizátorem Mezinárodního jazzového festivalu Bohemia Jazz Fest je světový jazzový kytarista českého původu Rudy Linka. Festival se koná na otevřených scénách vpřirozených kulisách historických náměstí našich měst a na všechny festivalové koncerty je vstup zdarma. BJF je tak přístupný širokému diváckému publiku. Jen loňský koncert na pražském Staroměstském náměstí navštívilo přibližně 20.000 diváků.

 

Bohemia Jazz Fest se během čtyř let své existence zapsal do kalendáře významných kulturních událostí nejen u nás, ale i ve světě. Zahraniční média o BJF informují se stejným zájmem jako o festivalech Pražské jaro nebo MFF Karlovy Vary. Česká republika tak láká uprostřed letních prázdnin knávštěvě a kvychutnání toho nejlepšího ze světového jazzu voriginálním prostředí.

 

Vroce 2008 festival poprvé předal mezinárodní cenu Bohemia Jazz Award. Držitelem se stal americký kytarista John Scofield. Vloni si cenu vpodobě dlažební kostky symbolizující středoevropské historické náměstí, na kterém se festival Bohemia Jazz Fest koná z Českých Budějovic odvezl americký saxofonista Joshua Redman.

 

Podrobný program celého festivalu organizátoři představí na pražské tiskové konferenci včervnu. Informace jsou kdispozici také na webových stránkách www.bohemiajazzfest.cz.

Termíny