Sokolovská čurda VIII.

Divadlo, Volný čas

Tato přehlídka umožňuje předvést ochotnickým souborům svou tvorbu a dává možnost setkání a výměnu zkušeností. Po každém představení bude rozborový seminář pod vedením zkušeného režiséra a pedagoga.

Do sokolovského divadla Vás srdečně zvou všichni členové Divadla bez zákulisí

Pátek 24.9.2010

18:00 - Audience, Václav Havel, 50 minut (bez přestávky)Divadelní spolek Scéna Libochovice Absurdní drama, jež se zabývá situací v totalitním Československu. Děj je umístěn do jednoho nejmenovaného pivovaru. Celá hra se zakládá na rozhovoru dvou osob - Sládka (jak jméno, tak i profese) a spisovatele Ferdinanda Vaňka, který je sledován tajnou policií.

 19:55 - UVÍTÁNÍ ÚČASTNÍKŮ A ZAHÁJENÍ PŘEHLÍDKY

 20:00 - Zlomatka, Mario Gelardi, 60 minut (bez přestávky)DS  TROSKY Kraslice Drama, italská matka se rozhodne svéráznými prostředky a za jakoukoliv cenu vyléčit svého syna z jeho homosexuální orientace.

 21:30 - 22:30 - rozborový seminář

 Sobota 25.9.2010

 10:00 - Zápisník rozmarného Pařížana, Jean Claude Carriere, 80 minut (přestávka), DK Českokrumlovská scéna, komedie o sedmi obrazech......a malý zápisník může být vhodnou záminkou k zajímavému a nečekanému poznání dvou pozoruhodných lidských individualit, dva herci, zato však oba v hlavních rolích...

 12:30 - 13:00 - rozborový seminář

 13:00 - Indiana Jones a n-tá křížová výprava, Petr Rálek a Jiří Martinčík, 90 minut (přestávka), úplně nenormální ochotnický spolek, o.s. Liberec. Dobrodružná komedie se zpěvy. Putování za Svatým Grálem, nesmrtelností a vědeckou slávou. Dobro zvítězí a zlo zůstane nepotrestáno. Vybrané statě z Lineární algebry I a II a mnohem víc: pestré panoptikum postav na pozadí brilantní zápletky rozehraje hru plnou chabých hereckých výkonů, falešného zpěvu, zapomínání textů a jiných matematických vzorců, nakonec však všichni dojdou svého štěstí a, lze-li to takto odvážně říci, všechno dobře dopadne (ach jo).

15:30 - 16:00 - rozborový seminář

 16.30 - Rozpaky zubaře Svatopluka Nováka, Kazimír Lupinec, Sonya Štemberová, 80 minut (přestávka), Divadlo JAKOHOST, člen Plzeňské neprofesionální scény, Plzeň. Nevkusná interaktivní a kousavá komedie v podobě kdysi legendárního Kinoautomatu. Svým hlasem budete moci Svatoplukovi poradit vnelehkých životních situacích... Ale pozor, také by se Vám mohlo přihodit, že se ocitnete přímo na zubařském křesle, a tak si před představením nezapomeňte vyčistit svůj chrup!

 19:45 - 20:00 - SLAVNOSTNÍ ZAHÁJENÍ

 20:00 - Odysseus aneb leporelo ROcKU, Zdeněk Hilbert, 100 minut (přestávka), Dostavník Přerov. Hudební epos s náročnými vokály a choreografií. Autorovi byl předlohou Homérův hrdinský epos Odyssea, který líčí strastiplnou desetiletou cestu ithackého krále Odyssea po dobytí Troje do své země k milované Penelopé a synovi Télemachovi. 

22:00 - do rána - společenský večer

Neděle 26.9.2010

10:00 - A co láska? (LUV), Murray Schisgal, 110 minut (přestávka), AMADIS, Brno. Hořká komedie. Čím je vlastně láska - ten nejkrásnější lidský cit? Je směšné, když ji předstíráme a přitom vůbec netušíme, co je jejím pravým obsahem.

 12:45 - 14:00 - rozborový seminář ( příprava závěru )

 14.00 - ZÁVĚR PŘEHLÍDKY - vyhlášení „čurdy"

Účinkují

AMATÉRSKÉ DIVADELNÍ SOUBORY

Termíny