Divadelní svět Brno – mezinárodní divadelní festival

Divadlo, Pro děti

Divadelní svět Brno - mezinárodní divadelní festival

11.-19. 6. 2010

Myšlenka uspořádat festival Divadelní svět Brno se zrodila poté, co široká brněnská veřejnost nadšeně přijala projekty Noc kejklířů a Slavnost masek. Ohlas na tyto „hry" byl nevídaný, proto vznikl nápad rozšířit tento hravý prostor, spojit divadla s ulicí, přizvat další umělce z Česka i ze zahraničí a věnovat divadlu celých devět červnových dní. Hrát se bude ve všech městských divadlech, na náměstí Svobody, na Zelném trhu i na Špilberku. Festival přinese na stovku inscenací, koncerty, výstavy, workshopy, filmové projekce i program pro děti. Představí se divadla zBrna, celé České republiky i zmnoha zemí světa. Na své si přijdou diváci všech věkových kategorií a milovníci všech žánrů. Zveme obyvatele města, návštěvníky zkraje, celé republiky i zahraniční sousedy, kteří chtějí něco neobvyklého zažít a vidět.

Festivalové dění zahájí vpátek bohatý pouliční program a Noc kejklířů.

Dále čeká na diváky slavnostní představení aktovky Václava Havla Prase hrané vpřehlídce všech autorových her, koncert Marty Kubišové a Plastic People of The Universe.

Slavnostním zakončením prvního ročníku festivalu Divadelní svět bude již druhý ročník celoměstské lidové veselice zvané Slavnost masek.

Více informací a kompletní program festivalu najdete na www.divadelnisvet.cz

 

Termíny