Vystava batikovanych obrazu

Výstava

Vernisáž obrazů textilní výtvarnice Heleny Hoškové vytvořených tradiční javánskou technikou batik.

Vystoupení indonéské tanečnice.

Výstavu zahájí charge d´affaires Indonéského velvyslanectví Azis Nurwahyudi.

Promítání fotografií z dlouhodobého studijního pobytu v Indonésii.

Prostory renesančního sklepu vyzdobeného indonéskými uměleckými předměty.

 

V pondělí 17. května 2010 se bude v renesančních prostorách Galerii Manumade v Plzni konat vernisáž výstavy batikovaných obrázků textilní výtvarnice Heleny Hoškové s názvem Pan a Paní Mýtusovi. Vernisáž výstavy podpoří svou účastí charge d´affaires Velvyslanectví Indonéské republiky Azis Nurwahyudi.  Na programu vernisáže je také vystoupení indonéské tanečnice ze souboru Sekar Melati, který působí u Indonéského velvyslanectví v Praze, a promítání fotografií z Indonésie.  Vernisáž začíná v 18 hodin v Galerii Manumade v Rooseveltově 15 v Plzni.  

Mladá textilní návrhářka a výtvarnice Helena Hošková představuje v Galerii Manumade své obrazy inspirované Indonésií, kde měla možnost pobývat dva roky v rámci stipendijního programu indonéské vlády Darmasiswa. Obrazy na první pohled upoutají stylovou lehkostí a vtipem, se kterým malířka zachycuje své vzpomínky na Jihovýchodní Asii. Výrazová zkratka a jedinečný kolorit pláten pak může v těch nejlepších pracech připomenout díla Jiřího Sopka a dalších autorů z řad Školy české grotesky. Inspirace exotickým prostředí však nekončí jen v námětové rovině, ale odráží se také v použité technice voskové batiky, jíž je Indonésie kolébkou a kterou autorka mistrně ovládá. Vystavená plátna se tak řadí k tomu nejlepšímu z dosavadního autorčina díla a bezpochyby stojí za vidění.

Informace o Galerii Manumade najdete na webove strance www.manumade.cz, ukazky tvorby Heleny Hoskove jsou k videni na webove strance www.heli.huu.cz, informace o Indonéském velvyslanectví jsou umístěny na webu www.indonesia.cz.

Účinkují

Textilní výtvarnice Helena Hošková

Charge d´affaires Indonéského velvyslanectví Azis Nurwahyudi

Indonéská tanečnice ze souboru Sekar Melati

Termíny