Petr Kolář - Letní akustické turné

Hudba

Několikanásobný stříbrný slavík Petr Kolář přijíždí do Brna sLetním akustickým turné 2010!

 

Po loňské veleúspěšné sérii 15 koncertů po celé ČR vyráží český zpěvák Petr Kolář opět na akustické turné. Jeho rockově romantický hlas rozezní vkvětnu a červnu prostory letních amfiteátrů, hradů a zámků a známé písně vnovém podání si publikum zamiluje zase o trochu více. Ve čtvrtek 10.6.2010 zavítá tento zkušený matador muzikálových pódií také do Brna, kde atmosféru koncertu ještě umocní překrásné prostředí hradu Špilberk.

 

Po velice úspěšném Akustickém turné v minulém roce, Petr Kolář - několikanásobný Stříbrný Slavík a držitel řady dalších ocenění - připravuje i letos pro své fanoušky LETNÍ AKUSTICKÉ TURNÉ "Pod hvězdami aneb Vždy je něco za oponou". Turné bude probíhat v nezapomenutelné atmosféře letních amfiteátrů, hradů a zámků v celé České republice. Ve čtvrtek 10.6.2010 můžou diváci slyšet akustické aranže jak známých hitů jako např. „Ještě, že tě lásko mám", „Vyznání", „Jsem sám" nebo „Jednou nebe zavolá", tak i dalších písní, které aranžovali Petr společně s producentem svých desek Karlem Maříkem, na nádvoří hradu Špilberk.

 

Legendární hity tak zazní v úplně nových podobách. Kapela Petra Koláře bude i tentokrát doplněna smyčcovým kvartetem, jehož doprovod dodává písním duchovní rozměr. Aranžmá pro smyčcový kvartet zpracoval Jan Alan, který současně doprovází Petra na basovou kytaru, a Karel Mařík. Dalšími členy kapely jsou Richard Böhm - bicí, Roman Voch - kytara, na akordeon a piano hraje Karel Mařík a punc dokonalosti celému vystoupení dodá samozřejmě Petr svým zpěvem. Hostem některých koncertů bude zpěvačka Iva Marešová & 999.

 

Diváci se mohou těšit na skvělou atmosféru akustických verzi písniček, ve kterých neuvěřitelně vyniká Petrův rockově-romantický hlas, který v České Republice nemá obdoby. Petr Kolář, který se divákům představil poprvé v akustické podobě v roce 2009 a celé turné odzpíval s neuvěřitelným nasazením se i letos těší na své příznivce a nezaměnitelnou atmosféru.

 

 

Petr Kolář vystudoval LŠU na bicí, navštěvoval hodiny zpěvu u profesorky Lídy Nopové a

od 18. let zpíval s řadou rockových kapel a věnoval se nejrůznějším hudebním projektům v nahrávacích studiích. Rokem 1993 pro něj začalo velice plodné období, především na poli muzikálovém. Nastoupil do muzikálu Dracula jako třetí a posléze první hlas. Poté následovaly další role v muzikálech Vlasy, Hamlet, Johanka z Arku, Krysař, Galileo, Excalibur, Tři mušketýři. V roce 1995 vyhrál konkurs zpěváka skupiny Precedens, snimiž vydal album LaLaLá (1997) a Držhudbu (2002).

 

Spolupracoval s řadou známých umělců, např. s Lucií Bílou, Karlem Gottem, Peterem Dvorským, Evou Urbanovou, Danielem Landou, Danielem Hůlkou a dalšími. Navázal také spolupráci se skladatelem Karlem Svobodou, který ho požádal o nazpívání písně „Ještě že tě lásko mám" věnované Vendule Svobodové. V roce 1999 vydal své první sólové album Mackie Messer s netradičními úpravami českých i zahraničních písní.

 

Další velký zlom v jeho profesionální dráze nastal v roce 2002, kdy přijal post frontmana u metalové skupiny Arakain. S Arakainem vydal alba Metalmorfoza (2003) a Warning (2005). Vroce 2004 nazpíval duet sLeonou Machálkovou „Den, kdy se vrátí láska" pro seriál TV Nova Pojišťovna štěstí - píseň se stala megahitem. V říjnu 2005 vydal Album - jeho první regulérní sólové album s původními písněmi, zněhož pochází hity jako „Vyznání" nebo „Jsi volná". Následuje album Bez křídel (2007), které bylo oceněno Zlatou a poté Double platinovou deskou. Zmuzikálů, vnichž během poslední 2 roky účinkuje, jmenujme Golem a Mona Lisa.

 

Projekt Akustické turné Petr Kolář poprvé realizoval vroce 2009. Intimní, akustické koncerty doplnil smyčcový Melody Quartett a ke slyšení byly jak známé hity, tak skladby zposledního alba Bez křídel. Nové zpracování písní dalo vyniknout Petrovu výjimečnému hlasu a sklidilo zasloužený ohlas.

 

Petrova popularita nemá vČesku vnovodobé historii obdoby. Proto si nenechte ujít příležitost ocenit jeho kvality na brněnské zastávce Letního akustického turné 2010 ve čtvrtek 10.6. od 20 hodin na nádvoří hradu Špilberk!

 

Informace a objednávky na tel.: +420 541 240623

Objednávky formou SMS zprávy na č. 603961887 (uveďte celé jméno, adresu vč. PSČ a počet ks).

 

Vstupenky:

Exkluzivně vsíti www.ticketportal.cz

 

Vstupenky v Brně:

Indies, Poštovská 2

DPL - Student Agency, Nám. Svobody 17

Brněnské kulturní centrum, Běhounská 17

Wolf, Dvořákova 3

Orange Travel, Brno Vaňkovka

Obchůdek Kudrna - podchod k Tescu, Nádražní 1

 

Termíny