Rychlebská 40

Turistika

 

Občanské sdružení NA JEDNÉ LODI pořádá i letos turistický pochod „Rychlebská 40“. Cílem projektu s názvem „Rychlebské hory dětskýma očima“ je zpřístupnit vzácnou a nedotčenou přírodu jesenicko-nyského pohraničí nejenom všem milovníkům přírody, ale také našim nejmenším návštěvníkům – dětem (a jejich rodičům a prarodičům) – pro které byly nabízené trasy na 20, 30 a 40 km velkým oříškem. V letošním roce tak budou označeny a připraveny nejenom zmiňované trasy turistického pochodu, ale také zcela nová trasa s délkou 7 km, v rámci které dojde ke vzniku nové "dětské naučné stezky".

Letošní ročník se uskuteční v sobotu 5. června 2010. Začátek i závěr pochodu proběhne na javornické Střelnici, s presentací účastníků od 07,00 do 09,00 hodin. Každý účastník pochodu bude odměněn nejen krásnými zážitky a pocitem příjemně stráveného času, ale i brožurkou o Rychlebských horách a občerstvením zdarma.

 

Aby se vám lépe šlapalo, vezměte s sebou rodinu, kamarády a známé. Na konci pochodu vám pořadatelé vyhodnotí čas strávený na trati, úbytek váhy a změří velikost vašeho nadšení a zážitků! Takže stejně jako loni i letos platí – „Potkáme se na Rychlebské“!

Akce se koná za každého počasí a účast na ni je zdarma.

 

Projekt „Rychlebské hory dětskýma očima“ je spolufinancován z prostředků ERDF „Překračujeme hranice“.

 

 

Termíny