Horkýže slíže (rev) + Hot Dog and Cool Cat rokový koncert + slavnosti

Hudba

Horkýže slíže (rev) and Hot Dog and Cool Cat 
Pátek, 4. Červen 2010, 20:00

Horkýže slíže

Aj stará mama vravela, že Grín daj sú najlepší.....Ale kdeže, Roman Tíčka je moj muž.....

Horkýže Muchy sú najlepší...

 

Kedysi dávno, ako hovoria niektorý mlaďoši – „v praveku“ – ozaj , ono to zas tak dávno nebolo….Ale čo bolo, to bolo , pár magorů založilo hudobnú skupinu….HD / CC (www.hotdogandcoolcat.estranky.cz).

Hráli všetko, čo sa jim páčilo , ale hlavne, čo se páčilo všetkým. A ako tak hráli, raz si povedali, že  v tem prehršli častušek najroznejších orchestrů a skupín sa týči jedna zahraničná skupina a ich songy…HORKÝŽE SLÍŽE…..A aby nenasrali ludí, čo je nemajú radi a ktorí chcú počuť všetko, rozhodol sa hlavný guru založiť súbežne s teplýma psama revival H.S. a tak sa zrodilo zoskupení  HORKÝŽE MUCHY (H.S. revival)..A máte nás tady !!!!

Hot Dog and Cool Cat

BUDIŽ SVĚTLO……!! Osvícení přišlo ze světla pouliční lampy , které dopadalo oknem na mou postel v pokoji psychiatrické léčebny v Bohnicích , kde jsem skončil vždy , když jsem chtěl založit novou skupinu.

Tentokrát byla diagnóza jiná - horší a krutá , neboť veřejné oznámení , že zakládám skupinu Eva a Vašek Revival , mě dostalo do ústavu během půl hodiny. V mých předešlých pokusech o zakládání revivalových skupin  známých a slavných dvojic , to trvalo podstatně déle , byť šlo o takové skvosty naší pop music , jako byly Simonová-Chladil, Zagorová-Rezek, Rolincová – Gott, Kotvald – Hložek, Vávra – David či Pokorný – Ondráček a jiní....

Ale díky tomu , že Eva a Vašek revival zanikl ještě dřív , než stačil vzniknout a dlouhodobému , léčebnému  pobytu v Bohnicích , můžete číst tyto stránky , neboť úspěch se konečně dostavil.

Na oddělení , kde byli všichni muži orientovaní stejně , jako já – hudebně i sexuálně – jsem našel konečně spřízněné duše a tak jsme se vyskytli. Původně jsme chtěli založit revival České filharmonie , ale protože se nenašel nikdo , kdo by rád , s chutí a třeba i špatně,  hrál na harfu , pikolu , housle a triangl – a to všechno najednou , upustili jsme od tohoto záměru a přeorientovali se trochu do leva….

Pepíno odložil fagot , přestal si hrát s frantíkem a naučil se na basu . A občas , kristova noho , i zpívá .......!

Božský Zbyňda začal kombinovat tympány , kotle a činely a svůj obdiv nasměroval k božskému Víťovi Vávrovi , který se mu líbil nejen jako bubeník...

A Krasoň Víťa - ek ? Ten opustil sbor plaček , zpívajících v kostele a na pohřbech  a svůj unylý hlas , ne nepodobný vytí vlkodlaka , nám dal k dispozici.

No a já , Milosch Satan , se v tom všem humbuku a randálu , který zoveme hudbou , snažím vyplňovat prázdná místa na klapky a občas i kytaru a hlas – k nelibosti většiny členů kapely .

Původní líbivé skladby , které naháněly slzy  do očí  a děvčata při nich snivě vrněla , jako byly např.  Zvonky šťastia , Bílá orchidej , Mumuland , Céčka , Holky z naší školky ,  Dívka s citronovou šálou a podobné klenoty , pomalu ale jistě vytlačily neznámé lidové písně v podání skupin jako jsou Deep Purple , Led Zeppelin , Škwor , Hárlej , Lenny Krawitz ,  Horkýže slíže , Velvet Revolver , Danko Jones , Steppen Wolf , Omega  , a jiné škváry….

No , a jelikož Božský  při prohánění studených ošetřovatelek v ústavu vypadal jako mlsný , teplý ples , vznikl i ten šílený název – HOT  DOG  AND  COOL  CAT…..

Kontakty

www.cicina.cz

Termíny