Pražské Primátorky, 97. ročník veslařského závodu

Volný čas, Sport, Pro děti

Praha žije Primátorkami!

Noční jízda veslařských lodí po Vltavě, otevřené zákulisí Podolské vodárny nebo také možnost poměřit síly s veslařskými profesionály v Obchodním centru Nový Smíchov. Přesně takové je menu doprovodného programu 97. Primátorek, které se konají ve dnech 5. a 6. června 2010. Zkrátka: Praha žije Primátorkami! V závodě se představí i posádka z anglické Cambridge, která se po třiceti letech pokusí porazit tým Dukly.

Pro každého něco. Z doprovodného programu letošních Primátorek si vybere opravdu každý. Od 1. do 5. června si mohou všichni zájemci veslování vyzkoušet na vlastní kůži a přitom se nemusí bát, že na ně bude šplouchat voda nebo se převrhnou. V Obchodním centru Nový Smíchov na Praze 5 totiž budou připraveny trenažéry a také soutěž pro všechny, kteří na stroj usednou. Ten nejrychlejší pak získá luxusní hodinky PRIM z limitované edice k 97. Primátorkám.

V pátek před víkendem Primátorek, tedy 4. června, se koná spanilá noční jízda osvětlených veslařských lodí u Střeleckého ostrova a Novotného lávky. Hvězdy na obloze, Měsíc odrážející se na ve Vltavě… Zkrátka ideální příležitost, jak strávit romantický večer a přitom zažít něco, co tady rozhodně ještě nebylo. Udělejte si procházku noční Prahou a nevynechejte tuto unikátní akci.

Bohatý program je připraven samozřejmě i během závodního dopoledne v neděli 6. června. Pro rodiče je připraveno grilování lahůdek na grilu či thajské masáže zdarma, pro děti zase dětský kousek s nafukovací horolezeckou stěnou. Přímo na náplavce se bude soutěžit o zájezd do Itálie od CK Cicala. Mezi Smíchovskou pláží a Rašínovým nábřežím bude fungovat přívoz.

Doprovodný program rozhodně neskončí s posledním závodem Primátorek. Otevřou se totiž brány jedné z katedrál hlavního města – Podolské vodárny. V Muzeu pražského vodárenství bude možné nahlédnout do jejího zákulisí. K vidění bude mimo jiné originál čerpacího stroje klatovské vodárny z roku 1830, vodovodní potrubí z antického období, část hradního vodovodu z doby Rudolfa II. a také řadu dalších exponátů. Vstup na ojedinělou akci je samozřejmě zdarma.

Více najdete na www.primatorky.cz

 

Termíny